کدام افراد مشهور عمل لاغری انجام داده اند؟

کدام افراد مشهور عمل لاغری انجتم داده اند؟

چاقی یکی از معضلات جامعه است که چه افراد معمولی چه افراد مشهور با آن دست به گریبانند. بسیاری از افراد مشهور به واسطه داشتن هواداران متنوع، سعی می کنند که بدن و اندام خود را همیشه در فرم مناسب و سالمی نگه دارند.

برخی از افراد مشهور نیز با استفاده از عمل های لاغری توانسته اند کاهش وزن چشم گیری داشته باشند که در این مقاله قصد معرفی این افراد را داریم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل روی آوردن افراد مشهور به عمل لاغری

دلایل روی آوردن افراد مشهور به عمل لاغری

  • چاقی علاوه بر تاثیر در ظاهر، سبب بروز بیماری ها و مشکلات زیادی می‌شود. سلبریتی ها نیز از این قانون مستثنی نیستند و ممکن است دچار مشکلاتی شوند.علاوه بر این در مقایسه با افراد عادی، بازیگران بیشتر زیر ذره بین هستند و چاقی و لاغری آن ها بیشتر در معرض دید افراد قرار دارد.
  • تیپ و اندام یک بازیگر به نوعی ویترین وی محسوب می شود و مردم همیشه انتظار دارند تا بازیگران را خوشتیپ و خوش پوش ببینند.

کدام افراد مشهور عمل لاغری انجام داده اند؟

کدام افراد مشهور عمل لاغری انجام داده اند؟

اول از همه بگوییم که این چنین نیست که باید همه بازیگران چاق، لاغر شوند و دست به عمل جراحی لاغری بزنند. به هر حال بدن هر شخص حریم خصوصی آن شخص است.

تنها آن دسته از بازیگرانی که پزشک برای آن ها این راه را بهترین شیوه برای لاغری عنوان کرده است، می توانند برای حفظ سلامتی خود این کار را انجام دهند.

در ادامه برخی از سلبریتی های ایرانی و خارجی که اقدام به عمل لاغری کرده‌اند را برای شما به اشتراک می گذاریم.

عمل لاغری افراد معروف ایرانی

رضا داودنژاد

رضا داودنژاد

رضا داوودنژاد با عمل لاغری و رژیم غذایی توانسته ۹۷ کیلوگرم وزن کم کند. او با عمل بای پس در سال ۸۹ و دو سال رژیم غذایی از ۱۸۷ کیلو به ۹۰ کیلو رسید. او در یک مصاحبه گفت:

این یک قانون است که همه آدم های چاق دوست دارند لاغر شوند. من در زمان ازدواجم به ۱۸۷ کیلو هم رسیدم که تصمیم گرفتم این عمل را انجام دهم.

امیر نوری

امیر نوری

امیر نوری یکی دیگر از افرادی است که عمل لاغری انجام داده است که به گفته خودش تا ۱۰۰ کیلو هم رسیده بود بعد از عمل توانست به وزن ۶۸ تا ۷۰ برسد.

دکترها به او گفته بودند دو تا از مهره های کمرش سیاه شده اند و اگر وزنش را کاهش ندهد دچار مشکلات جدی تری می شود.

مهران غفوریان

مهران غفوریان

یکی دیگر از بازیگرانی که عمل لاغری را انجام داده است مهران غفوریان بازیگر و کارگردان طنزپرداز است. او اول عمل جراحی بخاطر عارضه مفصل ران انجام داد و بعد از آن پزشکان به او توصیه کردند که باید ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

بهاره رهنما

بهاره رهنما

بهاره رهنما نیز از جمله بازیگران بود که چاقی مفرط  داشت و برای مبارزه با آن راه های زیادی را انجام داده است. به گفته خود او چاقی در خانواده‌ی آن‌ها ارثی بوده و مدام وزن او بالا میرفته. افزایش وزن موجب تنگی نفس و اختلالات گوارشی در او شده بود.

او ابتدا از بالن معده استفاده کرده که تقریبا ده کیلو کاهش وزن داشته اما پس از برداشتن بالن با سی کیلو افزایش وزن مواجه شده. این بار او نیز عمل اسلیو انجام می‌دهد و علاوه‌بر کاهش بیش از بیست کیلو، سلامت خود را نیز بدست می‌آورد.

نعیمه نظام دوست

نعیمه نظام دوست

نعیمه نظام دوست نیز از جمله افرادی است که عمل لاغری انجام داده است. به گفته خودش او بیماری چاقی داشته و چربی‌ها اطراف قلب او را گرفته بودند که حتی نفس کشیدن هم برایش سخت بوده.

او در ابتدا بالن معده گذاشته که نه تنها باعث کاهش وزن نشده که باعث افزایش وزن شده است. رسیدن وزن نعیمه نظام دوست به ۱۴۵ کیلوگرم باعث شد تا این بازیگر ایرانی عمل اسلیو معده را برای کاهش وزن انجام دهد.

 جواد خیابانی

 جواد خیابانی

جواد خیابانی نیز از دیگر بازیگرانی است که توانسته با انجام عمل اسلیو معده و لاپاراسکوپی حدود سی کیلو از وزن خود را کم کند. اضافه وزن او باعث بروز بیماری‌های قلبی عروقی، مشکل کبدی، فشارخون و… میشده و بعنوان آخرین راه حل به عمل روی آورده است.

عمل لاغری افراد معروف خارجی

 رندی جکسون

 رندی جکسون

رندی جکسون بازیگر آمریکایی که داوری مسابقه‌ی معروف امریکن آیدل را نیز انجام می‌دهد دارای وزنی برابر با ۱۳۶ کیلوگرم و مبتلا به دیابت نوع ۲ بوده که توانسته با عمل لاغری  ۴۵ کیلو وزن خود را کم کند و همچنین توانسته دیابت خود را نیز با این روش کنترل کند.

کارنی ویلسون

کارنی ویلسون

کارنی ویلسون یکی دیگر از بازیگران و خواننده معروف بوده که توانسته با دو بار عمل لاغری به کاهش وزن چشم گیری برسد. او در عمل اول خود حدود ۶۸ کیلو کاهش وزن داشته و در عمل دوم که آن را پس از حاملگی دوم انجام داده تا کنون توانسته سیزده کیلو کاهش وزن به همراه داشته باشد.

جنیفر هالیدی

جنیفر هالیدی

جنیفر هالیدی بازیگر معروف آمریکایی هم دیگر فردی است که از اضافه وزن بسیار بالا همیشه رنج می برده است. او می گوید: به علت چاقی بسیاری از موقعیت‌های کاری مهم را از دست می‌داده و به مرور این امر باعث افسردگی وی شده که دست به خودکشی می زند که خوشبختانه ناموفق بوده است.

او تصمیم به عمل لاغری می گیرد و بعد از عمل توانسته ۵۶ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد. بعد از عمل لاغری به مرور سلامت روحی خود را بدست آورده و مشکلات گرفتگی عروق و بافت بدن نیز کمتر شده است.

 اتا جیمز

 اتا جیمز

اتاجیمز بازیگر و خواننده‌ی معروف نیز با عمل لاغری موفق شده ۹۰ کیلو از وزن خود را کم کند.

حرفه اصلی او خوانندگی است که افزایش وزن و چاقی، تاثیر زیادی روی افت کیفیت صدای او گذاشته بود. به این دلیل او تصمیم گرفت تا در سال دو هزار و سه برای بهتر کردن اوضاع کاری اش به عنوان یک فرد معروف اقدام به جراحی لاغری کند.

کریستینا اگیلرا

کریستینا اگیلرا

کریستینا اگیلرا ترانه نویس و خواننده‌ی معروف نیز که پس از بارداری افزایش وزن چشم‌گیری داشته توانسته با این عمل لاغری  ۲۳ کیلو کاهش وزن داشته باشد.

 پتی آستین

 پتی آستین

پتی آستن که یک سلبریتی آمریکایی فوق‌العاده معروف و محبوب است توانسته با عمل لاغری ۶۳ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

به دلیل چاقی زیاد او دچار پارگی زانو، آسم، دیابت نوع۲ و حتی یائسگی زودرس شده که با این عمل توانسته آن ها را بهبود ببخشد.

رزی اونادل

رزی اونادل کمدین و هنرپیشه و نویسنده نیز به دلیل چاقی مفرط دچار حمله‌ی قلبی شده که پس از عمل لاغری توانسته سلامتی خود را بدست آورد.

ماریا کری

ماریا کری

ماریا کری از خواننده‌های معروف است که پس از بارداری و بدلیل داشتن دیابت، وزن بالایی پیدا کرده بوده. او در ژوئیه سال ۲۰۱۷ عمل جراحی اسلیو معده انجام داده است.

بعد از عمل  در وضعیت قلبی او ثبات ایجاد شده و بسیاری از مشکلات مربوط به قلب و عروق ناشی از چاقی در او اکنون به شکل کنترل شده در آمده است.

رزالین بار

رزالین بار از کمدین‌های محبوب تلویزیون نیز با اضافه وزن بالایی که داشته، تصمیم به عمل لاغری می زند که توانسته با آن ۴۰ کیلوگرم وزن کم کند.

شارون آزبورن

شارون آزبورن

شارون آزبورن هنرپیشه، مجری و داور برنامه‌ی گات تلنت به علت بارداری و شغل پر تنشی که داشته دچار اضافه وزن شده که با عمل لاغری توانسته کاهش وزن چشم گیری داشته باشد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری

اپرا وینفری مجری و تهیه کننده‌ی پر مخاطب اپراشو نیز توانسته با عمل لاغری بیش از ۴۰ کیلو کاهش وزن داشته باشد.

او در یک مصاحبه اپرا میگوید:

“من نمیخواهم فقط لاغر شوم. تمام تلاش من این است که سالم باشم. وقتی سعی کنید که سالم زندگی کنید خود به خود وز شما نیز متناسب خواهد ماند.”

 بی لی میلر

میلر پس از عمل لاغری در آوریل ۲۰۱۷، ۴۵ کیلو وزن خود را از دست داد. او می گوید که احساس خوبی دارد و در حال حاضر به دنبال جراحی حذف پوست است که او یک زن آزاد است.

و در نهایت

هدف تیم معرفی افراد معروف که عمل لاغری انجام داده اند، بوده امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. باز هم می گوییم که بدن هر شخص حریم خصوصی آن شخص است و این به این معنا نیست هر فرد چاقی مجبور به این کار است.

ولی اگر پیشنهاد پزشک انجام این عمل است بهتر است آن را انجام دهید تا از شر بیماری چاقی خلاص شوید.

در صورت گرفتن مشاوره فرم زیر را پر کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.

دکتر سید مرتضی موسوی نائینی

متخصص جراحی چاقی و متابولیک

مقالات مرتبط

آناتومی معده

آناتومی معده

معده یک اندام کیسه مانند است که در قسمت فوقانی دستگاه گوارش بین مری و روده قرار دارد و تعدادی از عملکرد‌های مهم را برای

ادامه مطلب »
چربی سوزی قوی شکم و پهلو

چربی سوز قوی شکم

یکی از خطرناک‌ترین چربی‌ها، چربی شکمی است که افزایش چربی می‌تواند موجب بروز مشکلاتی همچون فشار خون، دیابت و کبد چرب شود. برای خلاص شدن

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *