عمل اسلیو معده چیست؟ هر آنچه باید از جراحی اسلیو معده بدانید!!

آشنایی با عمل اسلیو معده
محتوا پنهان
8 مزایای عمل جراحی اسلیو معده
12 مراقبت هایی لازم بعد از عمل اسلیو و جراحی های چاقی

عمل اسلیو معده یکی از شایع‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های جراحی چاقی می‌باشد. متأسفانه یکسری از افراد هستند که با وجود رژیم غذایی درست و ورزش مداوم، موفق به کاهش وزن نیستند. تنها راهی که برای اینگونه افراد پیشنهاد می‌شود عمل اسلیو معده است که این روز‌ها بسیار پرطرفدار می‌باشد.

در این عمل حجم بزرگی از معده را بر‌می‌دارند که این امر سبب می‌شود این افراد حجم کمی از غذا را مصرف کنند و یا به اصطلاح پرخوری نکنند، در نتیجه علاوه‌بر رسیدن به وزن ایده‌آل، به درمان کامل یا بهبود چشمگیر بیماری‌های مرتبط با چاقی نیز می‌رسند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را از صفر تا صد عمل اسلیو معده آگاه کنیم تا شما به راحتی بتوانید برای انجام این عمل تصمیم‌گیری کنید.

عمل اسلیو معده چیست؟

سلام و درود به شنوندگان عزیز. در این پادکست موضوع عمل اسلیو معده پرداخته ایم.

در این عمل، یک جراح باریاتریک، بخشی از معده را بر‌می‌دارد و قسمت‌های باقیمانده را به هم متصل می‌کنند تا معده جدیدی ایجاد کند. اندازه این معده شبیه موز یا آستین می‌باشد.

عمل اسلیو معده چیست؟

ناگفته نماند که در این عمل بخشی از معده شما را که باعث تغییرات هورمونی و افزایش اشتها می‌شود، برمی‌دارند. از این رو بعد از انجام این عمل، شما خیلی سریع‌تر احساس سیری می‌کنید و نمی‌توانید به اندازه گذشته غذا بخورید، که این امر به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

توضیحات عنوان
عمل اسلیو معده (گاسترکتومی آستین) نام عمل
جراحی لاپاراسکوپی نوع عمل
کاهش وزن هدف
حدود ۸۰% میزان برداشت معده
۱ تا ۲ ساعت مدت زمان عمل
بیهوشی عمومی نوع بیهوشی
خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، سوء تغذیه، ریزش مو، اسهال عوارض جانبی
مصرف مایعات، پیروی از رژیم غذایی، فعالیت ورزشی، مصرف مکمل های غذایی مراقبت های بعد از عمل
تماس بگیرید هزینه
افراد چاق با شاخص توده بدنی بالای ۴۰ یا افراد چاق با شاخص توده بدنی بین ۳۵ تا ۴۰ و بیماری های مرتبط با چاقی کاندیداهای مناسب
خیر عوارض برگشت پذیر

عمل اسلیو معده دکتر محمود انوشه توسط دکتر موسوی

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده با نام گاسترکتومی اسلیو لاپاراسکوپی نیز شناخته می‌شود. در این روش با از بین بردن حدود ۸۰ درصد معده شما و استفاده از تکنیک‌های جراحی با حداقل تهاجم، به بیماران در کاهش وزن کمک می‌کند.

جالب است بدانید اسلیو در انگلیسی به معنای آستین می‌باشد. بعد از برداشتن حجم عظیمی از معده، باقیمانده معده شبیه آستین می‌شود از این رو به این اسم نام‌گذاری شده است.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی نمی‌تواند این عمل جراحی را انجام دهد و حتماً باید واجد برخی شرایط باشد. کسانی که می‌توانند برای این جراحی اسلیو معده اقدام کنند عبارتند از:

بازهی زمانی برای اسلیو معده

برای انجام عمل اسلیو معده، سن بیمار باید بین ۱۸ تا ۶۵ سال باشد.

معیارهای BMI برای اسلیو معده

جراح برای تعیین صلاحیت و یا عدم صلاحیت فرد جهت انجام عمل اسلیو معده از شاخص بی‌ام آی کمک می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که برای این کار می‌توان از روش اندازه‌گیری دور کمر نیز استفاده کرد، اما شاخص بی‌ام آی بهترین و دقیق‌ترین روش برای تعیین میزان اضافه وزن به شمار می‌رود.

بنابراین بی‌ام آی ۴۰ یا بالاتر از آن نشان‌دهنده چاقی شدید است. این افراد واجد شرایط عمل اسلیو معده می‌باشند. همچنین افرادی هستند که دارای BMI 35 یا بالاتر همراه با شرایط سلامت مرتبط با چاقی، مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، آپنه خواب یا بیماری قلبی هستند که این گونه افراد نیز می‌توانند برای جراحی اسلیو معده اقدام کنند.

البته ناگفته نماند که برای افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها ۳۰ تا ۳۴ است اما در معرض عوارض شدید ناشی از چاقی قرار دارند نیز با صلاح دید پزشکان امکان‌پذیر است.

تلاشهای ناموفق برای کاهش وزن غیر جراحی

فرد مورد نظر با وجود حداقل ۶ ماه تمرینات مداوم ورزشی، رژیم غذایی اصولی موفق به کم کردن وزن نشده باشد.

تعهد به تغییر سبک زندگی

بیمار باید از نظر ذهنی و جسمی برای تغییر سبک زندگی و شیوه غذایی خود آمادگی داشته باشد. از این رو باید با رعایت رژیم غذایی سالم و انجام فعالیت بدنی منظم موفق به کاهش وزن شود.

بیماریهای زمینهای

افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت، فشار خون بالا، آپنه خواب و کلسترول باشند، می‌توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند.

ارزیابی روانشناختی

بیمار تحت یک ارزیابی روانشناختی قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که فرد مورد نظر مشکلات روحی و روانی و عاطفی خاصی نداشته باشد.

همچنین درک روشنی از این روش، خطرات و مزایای آن و تغییرات سبک زندگی مورد نیاز پس از جراحی دارد.

رضایت آگاهانه

بیمار اطلاعات جامعی در مورد جراحی، خطرات و مزایای بالقوه آن دریافت کرده و رضایت آگاهانه خود را برای ادامه دادن داده است.

عدم مصرف الکل و دخانیات

برای انجام اسلیو معده، این فرد نباید هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر و هیچ نوشیدنی الکلی داشته باشد.

اسلیو معده برای چه کسانی مناسب نیست؟

اسلیو معده برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که دارای رفلاکس معده هستند توصیه می‌شود که عمل اسلیو را انجام ندهند.
 • این جراحی برای افراد با عادت ریزه‌خواری و افراد پرخور نیز توصیه نمی‌شود زیرا بعد از عمل اسلیو معده، با خوردن حجم بالای غذا، حجم معده دوباره افزایش می‌یابد و در نتیجه اضافه وزن کم کم باز می‌گردد.
 • بیمارانی که گرفتار تحرک بد مری esophageal dysmotility یا سختی بلعیدن می‌باشند.
 • کسانی که دچار فلج معده gastroparesis یا ماندن ماده غذایی برای مدتی طولانی در معده هستند.
 • کسانی که بیماری برگشت معده به مری GERD یا مری بارت دارند.

لازم به ذکر است که سه گروه آخر برای خلاص شدن از شر چاقی بای پس معده انجام دهند.

اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده؟

اسلیو معده بهتر است یا بای پس معده؟

 • اول باید بگوییم که هر دو عمل‌ها به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود.
 • اسلیو معده و بای پس معده سبب کاهش وزن سریع در فرد می‌شوند.
 • در هر دو عمل با کوچک شدن حجم معده فرد احساس سیری زود رس به او دست می‌دهد که موجب می‌شود حجم غذای دریافتی کم شود.
 • همچنین در هر دو عمل کاهش قابل‌توجه هورمون گرسنگی (گرلین) در بدن به یک صورت می‌باشد.

اما این دو جراحی تفاوت‌هایی با هم دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 1. عمل اسلیو معده به واسطه سهولت تکنیکی و پایین‌تر بودن عوارض بلند مدت آن در این سال‌های اخیر بیشتر از بای پس معده انجام می‌شود.
 2. زمان عمل اسلیو معده به طور میانگین بین ۴۰-۷۰ دقیقه است در حالی که بای پس معده بین ۲-۳ ساعت زمان می‌برد.
 3. در عمل اسلیو معده امکان کمبود ویتامین یا مادۀ غذایی خیلی پایین‌تر است، در حالی که یکی از عمده‌ترین مشکلات پس از بای پس معده، جذب نشدن ویتامین‌های مورد نیاز بدن است.
 4. عوارض بلند مدت پس از عمل بای پس معده مانند مسدود شدن روده، زخم معده حاشیه‌ای و فتق داخلی است که برای بیمارانی که اسلیو معده انجام می‌دهند معمولاً به ندرت رخ می‌دهد.
 5. در روش اسلیو جراح ۸۰ درصد معده را به‌صورت دائمی برمی دارد و ۲۰ درصد دیگر به‌صورت یک لوله در حجم و ابعاد یک موز باقی می‌ماند و از همه مهمتر تغییراتی در روده انجام نمی‌شود. درحالی‌که در عمل بای پس بخشی از معده و بخشی از روده برداشته شده و دو عضو کوتاه شده مجدداً به هم وصل می‌شوند. برای همین است که در عمل بای پس معده کاهش وزن سریعتر اتفاق می‌افتد زیرا به دلیل کوتاه شدن روده باریک عمل جذب مواد غذایی و جذب کالری به مقدار کمتری صورت می‌گیرد.

نقاط ضعف جراحی بایپس نسبت به جراحی اسلیو

مزایای عمل جراحی اسلیو معده

مزایای عمل جراحی اسلیو معده

اسلیو معده دارای مزایای بی شماری است که ما در ادامه به آن می‌پردازیم.

کاهش وزن بعد از اسلیو معده

کاهش وزن بعد از اسلیو معده

یکی از هدف‌های ما برای انجام اسلیو معده، کاهش وزن می‌باشد. کاهش وزن پس از عمل اسلیو معده معمولاً نتیجه‌ای از تغییر در رژیم غذایی و فعالیت بدنی بیشتر پس از عمل است.

بعد از عمل اسلیو معده، معده فرد تا حد قابل توجهی کوچک می‌شود، در نتیجه این فرد زودتر احساس سیری می‌کند و حجم کمتری غذا مصرف می‌کند.

همانطور که می‌دانید مصرف حجم کمتر غذای مصرفی به معنی کاهش میزان کالری وارد شده می‌باشد که این امر باعث سرعت کاهش وزن شود.

بعد از اسلیو معده افراد ماهانه حدود ۳ تا ۷ کیلوگرم وزن کم می‌کنند. البته لازم به ذکر است که بیشتر افراد در ماه اول وزن زیادی را از دست می‌دهند که همه این موارد بستگی به خود شخص دارد.

لازم به ذکر است که تنها جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن کافی نیست. اگر شما عمل جراحی اسلیو معده انجام دادید، لازم است که پس از جراحی تمرینات ورزشی مناسب و همچنین تغذیه مناسبی داشته باشید تا هدف یعنی کاهش وزن حاصل شود.

کاهش اشتها بعد از اسلیو معده

کاهش اشتها بعد از اسلیو معده

از دیگر مزایای عمل اسلیو معده می‌توان به کاهش اشتها اشاره کرد. پس از عمل اسلیو معده، به دلیل کاهش حجم معده و تغییر در ترشح هورمون‌هایی که احساس گرسنگی و سیری را کنترل می‌کنند، می‌توانید تغییراتی در اشتها و احساس گرسنگی تجربه کنید. این تغییرات معمولاً شامل کاهش احساس گرسنگی، کمتر شدن اشتها و احساس سیری زودتر از قبل می‌شود.

هورمون گرسنگی یا گرلین، یکی از هورمون‌هایی است که بطور طبیعی در بدن ترشح می‌شود و می‌تواند اشتها را افزایش دهد. در عمل اسلیو، فوندوس معده که هورمون گرلین در آن تولید می‌شود، برداشته می‌شود. ازاین‌رو، در فواصل زمانی طولانی‌تری احساس گرسنگی به فرد دست می‌دهد که این امر کمک شایانی در کاهش وزن افراد دارد.

با این حال، برای کاهش اشتها و کنترل وزن بهتر است به یک رژیم غذایی سالم و متنوع و فعالیت بدنی منظم پایبند باشید. همچنین، ممکن است پزشکان به شما توصیه کنند تا مکمل‌هایی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را مصرف کنید.

حداقل تهاجم و عوارض در هنگام جراحی اسلیو معده

حداقل-تهاجم-و-عوارض-در-هنگام-جراحی-اسلیو-معده

عمل اسلیو معده، مانند هر عمل جراحی دیگری، با برخی از خطرات و عوارض مرتبط است. با این حال، با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشکی، ریسک عوارض احتمالی را می‌توان به حداقل رساند. برخی از عوارض ممکن عبارتند از:

 • خونریزی
 • التهاب و عفونت
 • ناراحتی و درد شدید
 • عوارض ناشی از بیهوشی و داروهای استفاده شده

از آنجا که عمل اسلیو معده به صورت برش کوچک انجام می‌شود، احتمال خطرات کمتری نسبت به جراحی های باز معده وجود دارد. همچنین، برخی تکنیک‌های جدید توسعه داده شده‌اند که کمترین تهاجم ممکن را دارند و به همین دلیل با خطر کمتری همراه هستند.

در کل، اگر مطمئن هستید که باید اسلیو معده انجام دهید، می‌توانید با مشورت با پزشک خود خطرات و عوارض احتمالی را بررسی کنید و بهترین راهکارهای پیشگیری و درمان را برای کاهش هرگونه خطرات در نظر بگیرید.

سریع‌ترین و سالم‌ترین روند کاهش وزن

سریع‌ترین و سالم‌ترین روند کاهش وزن

راه‌های مختلفی برای کاهش وزن پس از عمل اسلیو معده وجود دارد، اما به طور کلی، کاهش وزن با اسلیو معده به دو مرحله تقسیم می‌شود:

مرحله اول: دوره نقاهت و تغییر رژیم غذایی
در این دوره که معمولاً دو تا چهار هفته طول می‌کشد، باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرده و از مواد غذایی قندی، چرب و پرکالری اجتناب کنید. همچنین، باید روزانه حداقل ۶۴ اونس آب بنوشید تا هیدرات بمانید و به خوبی بهبود یابید.

مرحله دوم: بازگشت به فعالیت‌های روزانه و ادامه رژیم غذایی خاص
بعد از دوره نقاهت، باید به آرامی و با توجه به توصیه‌های پزشکی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. همچنین، باید رژیم غذایی خاص را ادامه داده و در طول روز چند وعده کوچک و سبک مصرف کنید. باید نوشیدن مایعات را از طریق مصرف چای و آب معمولی یا آب میوه‌های تازه، به علاوه محدودیت مواد قندی و چربی، ادامه دهید.

به طور کلی، برای کاهش وزن سالم و دائمی، باید رژیم غذایی سالمی را ادامه داده و به فعالیت‌های ورزشی منظم و ملایمی ادامه داد. همچنین، می‌توانید با مشورت با پزشک خود، بهترین برنامه کاهش وزن برای شما را تعیین کنید.

کمترین جای زخم بعد از اسلیو معده

کمترین جای زخم بعد از اسلیو معده

همانطور که می‌دانید برای انجام این جراحی نیاز به چند برش کوچک در سطح شکم است. با توجه به اینکه برش‌ها کوچک است، احتمال ایجاد زخم جدی و علائم دیگری مانند خونریزی و عفونت در نقطه برش بسیار کم است. با این حال، همه بیماران به طور معمول بعد از عمل اسلیو معده بهبودی سریع دارند. همچنین این برش‌ها با کلاژن‌هایی که بدن تولید می‌کند، بهبود می‌یابد. لازم به ذکر است که هرچه زخم و برش کوچک‌تر باشد، بهبودی زودتر حاصل می‌شود و جای زخم، کمتر قابل توجه خواهد بود.

مهم است که با پزشک خود در مورد روند عمل، عوارض جانبی ممکن و روش‌های پیشگیری از آن‌ها صحبت کنید.

کوتاهترین طول دوره نقاهت بعد از اسلیو معده

کوتاه‌ترین طول دوره نقاهت بعد از اسلیو معده

عمل اسلیو معده کمترین دوره نقاهت را دارد که این ویژگی می‌تواند در لیست مزایای اسلیو معده قرار گیرد. طول دوره نقاهت پس از عمل اسلیو معده، به عوامل مختلفی مانند سن، وضعیت سلامتی قبلی بیمار، نوع عمل، شیوع عوارض جانبی و توصیه‌های پزشکی بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، معمولاً دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو معده به مدت ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

مطالعه بیشتر:  چربی سوز قوی شکم

در این دوره، بیمار باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند، به روش‌های مراقبت از برش و جلوگیری از عفونت بپردازد و توصیه‌های پزشکی را رعایت کند. همچنین، بیمار باید تلاش کند فعالیت‌های روزانه خود را به آرامی و با توجه به وضعیت سلامتی خود انجام دهد.

به هر حال، برای اطمینان از دوره نقاهت درست پس از عمل اسلیو معده، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل‌هایی که برای شما مشخص می‌شود را رعایت کنید.

افزایش اعتماد به نفس بعد از اسلیو معده

افزایش اعتماد به نفس بعد از اسلیو معده

بله، یکی دیگر از مزایای اسلیو معده، افزایش اعتماد به نفس است. افرادی که دارای اضافه وزن بالایی هستند از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند. همچنین اضافه وزن باعث می‌شود لباسی را که بخواهند، نتوانند به تن کنند.

حتی این افراد به خاطر اضافه وزنشان تمایلی ندارند که در جمع حضور پیدا کنند زیرا می‌ترسند که مورد تمسخر دیگران قرار بگیرند.

برای بسیاری از افراد، عمل اسلیو معده می‌تواند بهبود قابل توجهی در اعتماد به نفس و روابط اجتماعی آن‌ها ایجاد کند. با کاهش وزن و بهبود ظاهر بدن، شایع است که افراد اعتماد به نفس بیشتری در زندگی روزمره خود داشته باشند و خودشان را با اطمینان بیشتری به جامعه معرفی کنند. همچنین، کاهش برخی از عوارض سلامتی مانند درد مفاصل، خستگی و ضایعات پوستی، می‌تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی فردی ایجاد کند و به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. به طور کلی، عمل اسلیو معده می‌تواند برای افرادی که با مشکلات وزنی و سلامتی مواجه هستند، بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی و اعتماد به نفس آن‌ها ایجاد کند.

بهبود روابط زناشویی بعد از اسلیو معده

بهبود روابط زناشویی بعد از اسلیو معده

ارتباط فیزیکی بین وزن و میل جنسی یک ارتباط تنگاتنگ است. به این صورت که برخی خجالت می‌کشند که همسرشان بدن عریان او را ببیند. همچنین چاقی موجب کاهش میل جنسی در زوجین می‌شود.

عمل اسلیو معده ممکن است بهبود زندگی جنسی و روابط زناشویی برای برخی از افراد داشته باشد. با کاهش وزن، هورمون‌های بدن به تعادل می‌رسد و مشکلات جنسی مانند عدم توانایی در انجام فعالیت‌های جنسی و کاهش شهوت جنسی نیز ممکن است بهبود یابد. همچنین، از آنجا که چاقی می‌تواند عوارضی برای سلامتی جنسی داشته باشد، مانند افزایش ترشح هورمون استروژن در مردان و زنان، کاهش چاقی می‌تواند بهبودی در این زمینه داشته باشد.

همچنین، با بهبود کیفیت زندگی و اعتماد به نفس، ممکن است روابط زناشویی نیز بهبود یابند. افراد با اعتماد به نفس بیشتری به رابطه خود روی می‌دهند و به راحتی می‌توانند با مشکلات و تحولاتی که در زندگی جنسی آن‌ها پیش می‌آید، مقابله کنند. در کل، عمل اسلیو معده ممکن است برای برخی از افراد بهبود قابل توجهی در زندگی جنسی و روابط زناشویی آن‌ها ایجاد کند، اما به هیچ عنوان نمی‌توان آن را به عنوان راهکار یا درمان تکمیلی در این زمینه تلقی کرد.

البته ناگفته نماند که نزدیکی در هفته‌های اول بعد از عمل احساس کاهش توانایی، کاهش میل جنسی یا خستگی داشته باشید.

بهبود روابط اجتماعی بعد از اسلیو معده

بهبود روابط اجتماعی بعد از اسلیو معده

عمل اسلیو معده ممکن است بهبود قابل توجهی در روابط اجتماعی فرد داشته باشد. با کاهش وزن و افزایش اعتماد به نفس، افراد به شیوه‌های موثرتری در ارتباط با دیگران پرداخته و در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند. علاوه بر این، افزایش سلامت جسمی و روانی می‌تواند بهبودی در کیفیت زندگی فرد و در نتیجه در روابط اجتماعی ایجاد کند.

از طرفی، افرادی که با چاقی مبتلا هستند ممکن است به دلیل احساس ناامنی، افسردگی و اضطراب به روابط اجتماعی خود اعتماد نداشته باشند. با کاهش وزن و بهبود روحیه، افراد ممکن است به راحتی‌ترین شیوه با دیگران ارتباط برقرار کنند و از فعالیت‌های گروهی و اجتماعی بیشتر لذت ببرند.

افزایش تحرک بعد از اسلیو معده

افزایش تحرک بعد از اسلیو معده

در اصل کم تحرکی یکی از دلایل چاقی و اضافه وزن است. برخی به دلیل اضافه وزن بالا قادر به ورزش نیستند. کم تحرکی چاقی و کم تحرکی می‌تواند به مرور زمان اندام شما را به هم ریخته و موجب بیماری مختلفی در شما شود.

عمل اسلیو معده می‌تواند به افزایش تحرک و فعالیت بدنی کمک کند. با کاهش وزن و بهبود سلامتی بدن، شایع است که فرد بیشتر انگیزه و انرژی برای فعالیت بدنی داشته باشد. همچنین، کاهش وزن باعث کاهش فشار بر مفاصل و بهبود درد و استحکام عضلات می‌شود که نیز به افزایش تحرک کمک می‌کند. به طور کلی، انجام فعالیت بدنی و تحرک موثر در بهبود کیفیت زندگی و سلامتی بدن بسیار مؤثر است.

کمک به بارداری بعد از عمل اسلیو معده

کمک به بارداری بعد از عمل اسلیو معده

بهبود بارداری در زنان، از دیگر مزایای اسلیو می‌باشد. چاقی موجب افزایش هورمون لپتین می‌شود که این هورمون در بافت چربی تولید می‌شود و باعث به هم ریختن تعادل هورمون‌ها می‌شود.

متأسفانه این امر موجب کاهش قدرت باروری و یا حتی ناباروری در زنان می‌شود. با انجام عمل اسلیو، وزن کاهش می‌یابد و با از بین بردن چربی‌های اضافی، تعادل هورمونی دوباره برقرار می‌شود و خیلی راحت می‌توانید طعم مادر شدن را بچشید.

البته لازم به ذکر است که بیمارانی که قصد دارند بعد از عمل جراحی خود باردار شوند، باید حداقل یک سال و نیم برای این کار صبر کنند.

تغییر کیفیت زندگی و بهبود قابل توجه آن

تغییر کیفیت زندگی و بهبود قابل توجه آن

اسلیو معده می‌تواند بهبود قابل توجهی در کیفیت زندگی فرد داشته باشد. با کاهش وزن، عوارض بسیاری از بیماری‌های مزمن مانند فشار خون بالا، دیابت، آسم، بیماری‌های قلبی و عروقی، مشکلات تنفسی و مشکلات مفصلی کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، با کاهش وزن و بهبود کیفیت زندگی، افراد با اسلیو معده ممکن است از افزایش اعتماد به نفس و بهبود خود تصویر بدنی نیز بهره‌مند شوند. همچنین، به دلیل کاهش شدید احساس گرسنگی و تغییر ترشح هورمونی، فردان قادر خواهند بود رژیم غذایی سالمی را ادامه دهند و بدین ترتیب، می‌توانند به سبک زندگی سالمی دست پیدا کنند.

از طرفی، ممکن است با انجام این عمل، مشکلاتی همچون تنش عصبی، افسردگی، اضطراب و یا عدم رضایت از خود را تجربه کنید. در نتیجه، برای انجام این عمل، باید از مزایا و معایب آن آگاه باشید و با پزشک خود مشورت کنید.

بهبود کامل برخی از بیماریها بعد از عمل اسلیو معده

بهبود کامل برخی از بیماری‌ها بعد از عمل اسلیو معده

بعد از عمل اسلیو معده سبک زندگی فرد دچار تغییرات شگرفی می‌شود و بهبود چشمگیری در کیفیت زندگی فرد دیده می‌شود. بعد از این جراحی بیماری‌هایی که با چاقی در ارتباط هستند می‌تواند رفع شود. ما در ادامه قصد داریم به برخی از بیماری‌هایی که بعد از عمل اسلیو معده بهبود می‌یابند بپردازیم.

سلامت قلب و عروق بعد از اسلیو معده

سلامت قلب و عروق بعد از اسلیو معده

یکی دیگر از مزایای اسلیو، کمک به‌سلامت قلب و عروق و جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سکته قلبی، سکته مغزی و … است.

بهبود دیابت نوع ۲ بعد از عمل اسلیو معده

بهبود دیابت نوع 2 بعد از عمل اسلیو معده

چاقی موجب دیابت نوع ۲ در فرد می‌شود. کسانی که دیابت دارند، یا در خطر ابتلا به آن هستند برای ریشه کن کردن آن بهتر است که عمل جراحی لاغری انجام دهند.

اسلیو معده می‌تواند در بهبود یا کنترل بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع ۲ مؤثر باشد. با کاهش وزن، سطح قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲ کاهش می‌یابد و نیاز به داروهای قند خون کاهش می‌یابد. به علاوه، بعضی از بیماران ممکن است نیاز به داروهای ضد دیابت را کاملاً حذف کنند.

اضافه کنیم که عمل اسلیو معده می‌تواند تا ۸۱ درصد موجب بهبود علائم و عوارض دیابت نوع دو در فرد شود و در ۶۲ درصد موارد نیز باعث درمان کامل دیابت می‌شود.

بهبود فشار خون بالا بعد از عمل اسلیو معده

بهبود فشار خون بالا بعد از عمل اسلیو معده

دلایل مختلفی برای ابتلا به فشار خون بالا وجود دارد که یکی از شایع‌ترین آن‌ها اضافه وزن می‌باشد. چاقی بیش از حد موجب می‌شود قلب شما سخت‌تر کار کند که این امر موجب فشار خون بالا در شما می‌شود.

اسلیو معده می‌تواند در کاهش فشار خون بیماران مؤثر باشد. با کاهش وزن، فشار خون بیماران که معمولاً در حد چاقی بالا است، کاهش می‌یابد. همچنین با کاهش وزن، احتمال بروز مشکلات قلبی و عروقی که ممکن است ناشی از فشار خون بالا باشد، کاهش می‌یابد.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند و به دنبال آن وزن خود را کاهش دادند، فشار خونشان نیز بهبود یافت. همچنین، در مطالعات دیگر نیز نشان داده شده است که بیمارانی که اسلیو معده داشتند و وزنشان کاهش یافت، فشار خونشان نیز بهبود یافت.

هرچند که اسلیو معده می‌تواند در کاهش فشار خون بیماران مؤثر باشد، اما باید با پزشک خود مشورت کرده و نظر وی را در این مورد جویا شوید. همچنین، بیماران با فشار خون بالا باید بعد از عمل اسلیو معده تحت مراقبت ویژه قرار گیرند تا از مشکلات پیش‌آمده جلوگیری شود.

بهبود آپنه یا وقفه تنفسی بعد از عمل اسلیو معده

بهبود آپنه یا وقفه تنفسی بعد از عمل اسلیو معده

یکی دیگر از عوارض چاقی آپنه یا وقفه تنفسی است. آپنه خواب یک مشکل تنفسی است. افرادی که با این مشکل گریبان گیر هستند، در طول شب با قطعی تنفس روبرو می‌شوند. این وقفه‌ها می‌تواند چند ثانیه یا حتی چند دقیقه طول بکشد.

چاقی موجب تجمع بافت چربی در ناحیه گردن و اطراف حلق می‌شود که این موضوع می‌تواند موجب انسداد راه هوایی فوقانی شود. همچنین چربی‌های شکمی می‌توانند بر دیواره قفسه سینه فشار وارد کنند که این امر موجب کاهش حجم ریه می‌شوند و جریان هوا را دشوارتر می‌کنند.

در نهایت می‌تواند تنفس و خواب فرد را با مشکل مواجه نمایند. عمل اسلیو معده باعث بهبود و برطرف کردن فاکتور‌ها و عوامل مؤثر در آپنه خواب می‌شود.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ انجام شد، بیمارانی که اسلیو معده داشتند و وزن خود را کاهش دادند، گزارش دادند که تعداد وقفه‌های تنفسی شان بهبود یافته است. همچنین، در مطالعات دیگر نیز نشان داده شده است که بیمارانی که اسلیو معده داشتند و وزنشان کاهش یافت، در طول شب تعداد وقفه‌های تنفسی شان کاهش یافته است.

اما باید توجه داشت که ممکن است اسلیو معده تنها درمانی برای آپنه خواب نباشد و برخی بیماران نیاز به درمان‌های دیگر داشته باشند. بنابراین، قبل از تصمیم به انجام اسلیو معده بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید و نظر وی را دریافت کنید.

بهبود کبد چرب بعد از عمل اسلیو معده

بهبود کبد چرب بعد از عمل اسلیو معده

کبد چرب یا همان چربی زایی در کبد یکی از مشکلاتی است که معمولا در بیماران چاق و با وزن بالا دیده می‌شود. بیشتر این بیماران دچار چاقی و اضافه وزن هستند که این مشکلات همراه با سطح بالای چربی خون و سایر عوارض مرتبط با چاقی است. درمان این مشکل مهم است چرا که در صورت عدم درمان می‌تواند به بیماری‌های جدی‌تری مانند سیروز و بیماری‌های قلبی عروقی منجر شود.

اسلیو معده می‌تواند به کاهش کبد چرب و افزایش سطح سلامت کبد کمک کند. یکی از دلایل این امر، کاهش وزن بدن و بهبود سطح قند خون و همچنین افزایش حساسیت به انسولین است که باعث کاهش چربی در کبد می‌شود. همچنین، با کاهش وزن، میزان آنزیم‌های کبدی نیز کاهش می‌یابد که می‌تواند بهبود سلامت کبد را نشان دهد.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، بعد از یک سال دارای میزان کمتری چربی در کبد خود بودند. همچنین، در یک مطالعه دیگر نیز نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، پس از عمل، میزان چربی در کبد شان بهبود یافته بود.

بهبود درد مفاصل بعد از عمل اسلیو معده

بهبود درد مفاصل بعد از عمل اسلیو معده

از جمله مزایای اسلیو می‌توان به کاهش وزن و عدم فشار بر روی مفاصل بخصوص زانو و کمر اشاره کرد. همانطور که می‌دانید افزایش وزن فشار زیادی را به مفاصل وارد می‌کند. هرچه وزن شما بیشتر از حد نرمال باشد، فشار زیادی به مفاصل خود وارد می‌کنید. از این رو می‌توان گفت درد مفاصل با افزایش وزن ایجاد می‌شود.

همچنین بسیاری از افراد مبتلا به چاقی، زانو درد را تجربه می‌کنند. از این رو کاهش وزن می‌تواند این مشکل را نیز برطرف کند. البته افرادی که دارای اضافه وزن بالایی هستند و متأسفانه قادر به کاهش وزن با رژیم و ورزش نشده‌اند می‌توانند برای خلاصی از چاقی، عمل اسلیو معده را انتخاب کنند.

اسلیو معده می‌تواند به کاهش درد مفاصل کمک کند. یکی از دلایل این امر، کاهش وزن بدن است که باعث کاهش فشار بر مفاصل می‌شود و می‌تواند بهبود درد مفاصل را نشان دهد. همچنین، با کاهش وزن، سطح التهاب در بدن نیز کاهش می‌یابد که می‌تواند به کاهش درد مفاصل کمک کند.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، بعد از یک سال دارای کاهش درد مفاصل خود بودند. همچنین، در یک مطالعه دیگر نیز نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، پس از عمل، میزان درد مفاصل شان کاهش یافته بود.

مطالعه بیشتر:  آناتومی معده

بهبود چربی خون بعد از عمل اسلیو معده

بهبود چربی خون بعد از عمل اسلیو معده

چربی خون، یا هیپرلیپیدمی، یکی از مشکلات شایع در افراد چاق است که می‌تواند عوارض جدی مانند بیماری‌های قلبی-عروقی را به دنبال داشته باشد. با کاهش وزن، سطح چربی خون در بدن نیز کاهش می‌یابد.

اسلیو معده یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به کاهش سطح چربی خون کمک کند. با کاهش وزن بدن، میزان چربی خون نیز کاهش می‌یابد و می‌تواند به بهبود سلامت قلبی-عروقی کمک کند. یکی از مزایای اسلیو معده، کاهش میزان تری‌گلیسرید، کلسترول بد، و افزایش میزان کلسترول خوب HDL است که هر سه عامل در کنترل هیپرلیپیدمی نقش دارند.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۹ انجام شد، نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، پس از ۶ ماه دارای کاهش معنی‌داری در سطح چربی خون و تری‌گلیسرید بودند. همچنین، در یک مطالعه دیگر نیز نشان داده شد که بیمارانی که اسلیو معده داشتند، بعد از ۱۲ ماه دارای کاهش معنی‌داری در سطح چربی خون، تری‌گلیسرید، کلسترول بد، و افزایش معنی‌داری در میزان کلسترول خوب HDL بودند.

عوارض عمل اسلیو معده

عوارض عمل اسلیو معده

امروزه به دلیل بهتر شدن فنون جراحی و تجربۀ پزشکان، عمل اسلیو معده در مجموع یک عمل بی خطر برای لاغری محسوب می‌شود. البته عارضه‌هایی ممکن است حین یا پس از عمل رخ دهد که در ادامه به تعدادی از عوارض اسلیو معده اشاره خواهیم کرد.

شکست بعد از عمل اسلیو معده

امروزه به دلیل بهتر شدن فنون جراحی و تجربۀ پزشکان، عمل اسلیو معده در مجموع یک عمل بی خطر برای لاغری محسوب می‌شود. البته عارضه‌هایی ممکن است حین یا پس از عمل رخ دهد که در ادامه به تعدادی از عوارض اسلیو معده اشاره خواهیم کرد. شکست بعد از عمل اسلیو معده مهم‌ترین عارضه، شکست در عمل اسلیو معده است. در این حالت میزان برداشت از معده کم بوده و نمی‌تواند مشکل اضافه وزن فرد را برطرف کند. این عارضه می‌تواند در مدت کوتاهی پس از عمل معده خود را بروز دهند. بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده اگر بعد از جراحی اسلیو معده تغییرات سبک زندگی رعایت نشود، این احتمال وجود دارد که فرد پس از جراحی چاقی افزایش وزن بیشتری را تجربه کند. پس برای اینکه جراحی اسلیو معده مؤثر باشد، باید سبک زندگی سالم و متعادل را در اولویت قرار دهید. برای حفظ وزن مناسب و جلوگیری از بازگشت به وزن قبل از عمل، شما باید به یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم پایبند باشید. انشعاب اسلیو بعد از عمل اسلیو معده انشعاب اسلیو در روز‌های ابتدایی بعد از جراحی اسلیو به صورت به کیسه کوچک است که می‌تواند تنها نصف فنجان غذا را در خود نگه دارد. اما با گذشت زمان این کیسه کش می‌آید و غذای بیشتری را در خود جای می‌دهد. این بدان معناست که بعد از مدتی غذای بیشتری می‌خورید و ممکن است کاهش وزن متوقف شود و حتی شاهد افزایش وزن خود باشید. حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل اسلیو معده از عوارض بعد از عمل اسلیو معده می‌توان به حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. حالت تهوع بعد از اسلیو معده یک امر طبیعی می‌باشد. البته علت آن هنوز معلوم نیست، اما براساس گفته محققان، این عارضه می‌تواند به دلیل مواردی همچون اضطراب، بیماری، محرک‌های بعد از عمل، بیهوشی و تداخلات دارویی باشد. لازم به ذکر است که حرکت سریع و حرکات زیاد نیز می‌تواند موجب تهوع و استفراغ شود. البته این عارضه موقتی است و باید زمان دهید تا این مشکل رفع شود. بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو معده بوی بد دهان یکی دیگر از عوارض اسلیو است که برخی از افراد از آن رنج می‌برند. لازم به ذکر است که بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو خیلی زود از بین می‌رود. یبوست بعد از عمل اسلیو معده یبوست از دیگر عوارض بعد از عمل اسلیو معده می‌باشد. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی مهم‌ترین آن عدم مصرف مایعات است. عدم مصرف مایعات موجب جذب بیشتر آب از روده بزرگ شده و در نتیجه منجر به یبوست می‌شود. درست است که این موضوع با مصرف چند دوز دارو خل می‌شود ولی اگر درمان نشود موجب ایجاد زخم مقعد، بواسیر و دیگر مشکلات مقعدی می‌شود. از این رو برای جلوگیری از عوارض جراحی مانند یبوست بعد از عمل اسلیو معده، داشتن رژیم غذایی مناسب، تحرک و پیاده‌روی بهترین راه حل‌های درمان هستند. انتقال اعتیاد بعد از عمل اسلیو معده انتقال اعتیاد پدیده‌ای است که در بعضی افراد اتفاق می‌افتد. این پدیده به این صورت است که فرد با غذا خوردن آرام نمی‌شود زیرا نمی‌تواند یک دل سیر غذا بخورد چون معده گنجایشش را ندارد. از این رو فرد در خطر دیگر اعتیاد‌ها همچون اعتیاد به الکل، مواد مخدر و حتی اعتیاد به نزدیکی قرار می‌گیرند که به معده‌شان مربوط نمی‌شود. سوزش معده بعد از عمل اسلیو معده سوزش معده دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌باشد که دلایل مختلفی دارد. این مشکل می‌تواند به دلیل دارو‌های مصرفی، سیگار کشیدن، نوشیدن و الکل و ... ایجاد شود. نشتی بعد از عمل اسلیو معده نشتی از خطوط منگنه یا استاپلر (تقسیم کردن معده و تشکیل معده لوله‌ای جدید با کمک دستگاهی به نام استاپلر انجام می‌شود) یکی دیگر از عوارض جراحی اسلیو معده است. البته ناگفته نماند که احتمال وقوع این عارضه بین ۰. ۷ تا ۳ درصد است. نشتی منجر به سوراخ شدن منگنه‌های معده و عبور مواد غذایی هضم نشده به فضای داخل شکم است که در صورت عدم مهارت کافی پزشک در بخیه زدن معده و عدم مراقبت درست بیمار در دوره نقاهت، احتمال نشتی بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد. افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو معده یکی دیگر از عوارض اسلیو معده، پوست اضافه در نقاطی از بدن است که وزن زیادی از دست داده است. طبیعتا بعد از جراحی اسلیو و کاهش وزن زیاد، افتادگی و شلی پوست اتفاق می‌افتد. افتادگی پوست در ناحیه شکم مشاهده می‌شود زیرا بیشترین میزان ذخیره چربی را دارد. البته ناگفته نماند که در قسمت‌های دیگر همچون بازو، سینه‌ها، ران و باسن نیز شل شدن و افتادگی پوست مشاهده می‌شوند. البته ناگفته نماند که بعضی از بیمه‌ها هزینه برداشتن پوست اضافه بیمار پس از این عمل را متقبل می‌شوند. خونریزی بعد از عمل اسلیو معده خونریزی از دیگر عوارض عمل اسلیو معده به شمار می‌رود. البته به ندرت این عمل موجب خونریزی در فرد می‌شود. به طور کلی ممکن است که خونریزی در طول ۲۴ ساعت پس از جراحی رخ دهد. لخته شدن خون بعد از عمل اسلیو معده آمبولی یک لخته که معمولاً از نوع چربی است که از مکان اصلی خود بنا به هر علت، جدا می‌شود و به همراه جریان خون شروع به حرکت در رگ و شریان‌های خونی می‌کند. آمبلی توانایی تنفسی را کاهش می‌دهد و در پی آن گاهی حتی سکته‌های مغزی یا قلبی نیز اتفاق می‌افتد. ناگفته نماند که احتمال و خطر بروز آمبولی در ساعت‌های اولیه پس از عمل اسلیو معده بیشتر است. از این رو، فرد هر یک ساعت یک بار باید حدود ده دقیقه راه برود و همچنین به او داروی رقیق‌کننده خون تزریق می‌شود. ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده ریزش مو یکی دیگر از شایع‌ترین عارضه‌های عمل اسلیو معده می‌باشد که به طور ناگهانی شروع می‌شود و به ندرت بیش از ۶ ماه طول می‌‎کشد. این مشکل می‌تواند به دلیل کمبود مواد غذایی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن باشد. شما می‌توانید با اصلاح رژیم غذایی خود بعد از عمل اسلیو معده البته زیر نظر پزشک و استفاده از مکمل از ریزش مو جلوگیری کنید و هم رشد مجدد مو‌های خود را در وضعیت مطلوب قرار دهید. کمبود ویتامین بعد از عمل اسلیو معده از دیگر عوارض جراحی اسلیو معده می‌توان به کمبود ویتامین اشاره کرد. کسانی که اسلیو معده انجام می‌دهند از کمبود مواد معدنی و ویتامین همچون آهن، پتاسیم، ویتامین B6 B12 و ویتامین D رنج می‌برند. این افراد حتماً باید بعد از جراحی زیر نظر پزشک ویتامین‌هایی را مصرف کند. عفونت بعد از عمل اسلیو معده عفونت از دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌باشد که اگر این جراحی توسط تیم جراحی انجام شود، اتفاقی رخ نمی‌دهد. به هر حال مکان‌هایی که برای انجام این عمل برش داده شده ممکن است دچار عفونت شود. باز هم می‌گوییم اگر این عمل جراحی توسط تیم جراحی انجام شود، اتفاقی رخ نمی‌دهد. مشکلات صفراوی بعد از عمل اسلیو معده از دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌توان به مشکلات مرتبط به کیسه صفرا که معمولاً ناشی از سنگ‌های صفراوی است، اشاره کرد. این عارضه به دلیل کاهش وزن سریع ایجاد می‌شود که بیشتر نیاز به برداشتن کیسه صفرا می‌شود. پنومونی یا سایر مشکلات تنفسی بعد از عمل اسلیو معده از دیگر عارضه‌های اسلیو معده می‌توان به پنومونی یا سایر مشکلات تنفسی اشاره کرد. پنومونی نوعی عفونت است که سبب التهاب کیسه‌های هوا در یک یا هر دو ریه می‌شود که این امر موجب می‌شود فرد توانایی کافی برای تنفس پس از عمل را نداشته باشد. کم آبی یا عدم تعادل نمک‌های بدن بعد از عمل اسلیو معده یکی از عوارض عمل اسلیو این است که بدن دچار کم آبی می‌شود. این عارضه معمولاً در اثر مصرف ناکافی مایعات پیش می‌آید. مشکلات روانی بعد از عمل اسلیو معده مشکلات روانی یکی دیگر از عوارض اسلیو است که این مشکلات می‌توانند شامل افسردگی، اختلال سازگاری، مشکلات در روابط عاطفی و به ندرت خودکشی باشد. برای مثال همین افسردگی بعد از عمل اسلیو معده می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها تغییر در رژیم غذایی می‌باشد. زیرا بعد از اسلیو معده فرد نمی‌تواند مثل سابق غذا بخورد و رفته رفته فرد دچار افسردگی می‌شود. آبسه شکمی بعد از عمل اسلیو معده آبسه شکمی از عوارض اسلیو معده می‌باشد. اگر مراحل عمل اسلیو معده به‌خوبی انجام نشود ممکن است آبسه شکمی ایجاد شود. آبسه شکمی به پدیده‌ای گفته می‌شود که مجموعه‌ای از چرک‌های موضعی در یک ناحیه از شکم معمولاً زیر دیافراگم در سمت چپ جمع شده باشد. این عارضه با استفراغ، تب و ضربان قلب سریع همراه است. آبسه شکمی با سی تی اسکن قابل تشخیص است و پزشک پس از تشخیص آبسه را تخلیه خواهد کرد. سرگیجه بعد از عمل اسلیو معده سرگیجه یکی از شایع‌ترین عوارض عمل اسلیو معده است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل سرگیجه بعد از عمل اسلیو معده می‌توان به باقی ماندن دارو‌های بیهوشی در بافت چربی، تغییر وضعیت ناگهانی از حالت خوابیده به نشسته، کم آبی بدن بعد از عمل و کاهش قند خون اشاره کرد. درد شانه بعد از عمل اسلیو معده درد شانه نیز می‌تواند یکی از عوارض اسلیو معده باشد که البته گذرا و موقتی است. این امر به دلیل این است که جراحی اسلیو معده با روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود و برای دیدن اندام داخلی، شکم را به کمک گاز کربنیک (دی اکسید کربن) به آرامی و با سرعت ۱ تا ۲ لیتر در دقیقه پر می‌کنند تا به فشار حداکثری ۱۳ تا ۱۵ میلیمتر جیوه برسد. شکست بعد از عمل اسلیو معده

مهم‌ترین عارضه، شکست در عمل اسلیو معده است. در این حالت میزان برداشت از معده کم بوده و نمی‌تواند مشکل اضافه وزن فرد را برطرف کند. این عارضه می‌تواند در مدت کوتاهی پس از عمل معده خود را بروز دهند.

بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده

بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده

اگر بعد از جراحی اسلیو معده تغییرات سبک زندگی رعایت نشود، این احتمال وجود دارد که فرد پس از جراحی چاقی افزایش وزن بیشتری را تجربه کند. پس برای اینکه جراحی اسلیو معده مؤثر باشد، باید سبک زندگی سالم و متعادل را در اولویت قرار دهید.

برای حفظ وزن مناسب و جلوگیری از بازگشت به وزن قبل از عمل، شما باید به یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم پایبند باشید.

انشعاب اسلیو بعد از عمل اسلیو معده

انشعاب اسلیو بعد از عمل اسلیو معده

انشعاب اسلیو در روز‌های ابتدایی بعد از جراحی اسلیو به صورت به کیسه کوچک است که می‌تواند تنها نصف فنجان غذا را در خود نگه دارد. اما با گذشت زمان این کیسه کش می‌آید و غذای بیشتری را در خود جای می‌دهد.

این بدان معناست که بعد از مدتی غذای بیشتری می‌خورید و ممکن است کاهش وزن متوقف شود و حتی شاهد افزایش وزن خود باشید.

حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل اسلیو معده

حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل اسلیو معده

از عوارض بعد از عمل اسلیو معده می‌توان به حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. حالت تهوع بعد از اسلیو معده یک امر طبیعی می‌باشد. البته علت آن هنوز معلوم نیست، اما براساس گفته محققان، این عارضه می‌تواند به دلیل مواردی همچون اضطراب، بیماری، محرک‌های بعد از عمل، بیهوشی و تداخلات دارویی باشد.

لازم به ذکر است که حرکت سریع و حرکات زیاد نیز می‌تواند موجب تهوع و استفراغ شود. البته این عارضه موقتی است و باید زمان دهید تا این مشکل رفع شود.

بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو معده

بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو معده

بوی بد دهان یکی دیگر از عوارض اسلیو است که برخی از افراد از آن رنج می‌برند. لازم به ذکر است که بوی بد دهان بعد از عمل اسلیو خیلی زود از بین می‌رود.

یبوست بعد از عمل اسلیو معده

یبوست بعد از عمل اسلیو معده

یبوست از دیگر عوارض بعد از عمل اسلیو معده می‌باشد. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد ولی مهم‌ترین آن عدم مصرف مایعات است. عدم مصرف مایعات موجب جذب بیشتر آب از روده بزرگ شده و در نتیجه منجر به یبوست می‌شود.

درست است که این موضوع با مصرف چند دوز دارو خل می‌شود ولی اگر درمان نشود موجب ایجاد زخم مقعد، بواسیر و دیگر مشکلات مقعدی می‌شود.

از این رو برای جلوگیری از عوارض جراحی مانند یبوست بعد از عمل اسلیو معده، داشتن رژیم غذایی مناسب، تحرک و پیاده‌روی بهترین راه حل‌های درمان هستند.

انتقال اعتیاد بعد از عمل اسلیو معده

انتقال اعتیاد بعد از عمل اسلیو معده

انتقال اعتیاد پدیده‌ای است که در بعضی افراد اتفاق می‌افتد. این پدیده به این صورت است که فرد با غذا خوردن آرام نمی‌شود زیرا نمی‌تواند یک دل سیر غذا بخورد چون معده گنجایشش را ندارد.

از این رو فرد در خطر دیگر اعتیاد‌ها همچون اعتیاد به الکل، مواد مخدر و حتی اعتیاد به نزدیکی قرار می‌گیرند که به معده‌شان مربوط نمی‌شود.

سوزش معده بعد از عمل اسلیو معده

سوزش معده بعد از عمل اسلیو معده

سوزش معده دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌باشد که دلایل مختلفی دارد. این مشکل می‌تواند به دلیل دارو‌های مصرفی، سیگار کشیدن، نوشیدن و الکل و … ایجاد شود.

نشتی بعد از عمل اسلیو معده

نشتی بعد از عمل اسلیو معده

نشتی از خطوط منگنه یا استاپلر (تقسیم کردن معده و تشکیل معده لوله‌ای جدید با کمک دستگاهی به نام استاپلر انجام می‌شود) یکی دیگر از عوارض جراحی اسلیو معده است. البته ناگفته نماند که احتمال وقوع این عارضه بین ۰. ۷ تا ۳ درصد است.

نشتی منجر به سوراخ شدن منگنه‌های معده و عبور مواد غذایی هضم نشده به فضای داخل شکم است که در صورت عدم مهارت کافی پزشک در بخیه زدن معده و عدم مراقبت درست بیمار در دوره نقاهت، احتمال نشتی بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد.

افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو معده

افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو معده

یکی دیگر از عوارض اسلیو معده، پوست اضافه در نقاطی از بدن است که وزن زیادی از دست داده است. طبیعتا بعد از جراحی اسلیو و کاهش وزن زیاد، افتادگی و شلی پوست اتفاق می‌افتد.

افتادگی پوست در ناحیه شکم مشاهده می‌شود زیرا بیشترین میزان ذخیره چربی را دارد. البته ناگفته نماند که در قسمت‌های دیگر همچون بازو، سینه‌ها، ران و باسن نیز شل شدن و افتادگی پوست مشاهده می‌شوند.

البته ناگفته نماند که بعضی از بیمه‌ها هزینه برداشتن پوست اضافه بیمار پس از این عمل را متقبل می‌شوند.

خونریزی بعد از عمل اسلیو معده

خونریزی بعد از عمل اسلیو معده

خونریزی از دیگر عوارض عمل اسلیو معده به شمار می‌رود. البته به ندرت این عمل موجب خونریزی در فرد می‌شود. به طور کلی ممکن است که خونریزی در طول ۲۴ ساعت پس از جراحی رخ دهد.

 لخته شدن خون بعد از عمل اسلیو معده

 لخته شدن خون بعد از عمل اسلیو معده

آمبولی یک لخته که معمولاً از نوع چربی است که از مکان اصلی خود بنا به هر علت، جدا می‌شود و به همراه جریان خون شروع به حرکت در رگ و شریان‌های خونی می‌کند. آمبلی توانایی تنفسی را کاهش می‌دهد و در پی آن گاهی حتی سکته‌های مغزی یا قلبی نیز اتفاق می‌افتد.

ناگفته نماند که احتمال و خطر بروز آمبولی در ساعت‌های اولیه پس از عمل اسلیو معده بیشتر است. از این رو، فرد هر یک ساعت یک بار باید حدود ده دقیقه راه برود و همچنین به او داروی رقیق‌کننده خون تزریق می‌شود.

ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده

ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده

ریزش مو یکی دیگر از شایع‌ترین عارضه‌های عمل اسلیو معده می‌باشد که به طور ناگهانی شروع می‌شود و به ندرت بیش از ۶ ماه طول می‌‎‌کشد. این مشکل می‌تواند به دلیل کمبود مواد غذایی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن باشد.

شما می‌توانید با اصلاح رژیم غذایی خود بعد از عمل اسلیو معده البته زیر نظر پزشک و استفاده از مکمل از ریزش مو جلوگیری کنید و هم رشد مجدد مو‌های خود را در وضعیت مطلوب قرار دهید.

کمبود ویتامین بعد از عمل اسلیو معده

کمبود ویتامین بعد از عمل اسلیو معده

از دیگر عوارض جراحی اسلیو معده می‌توان به کمبود ویتامین اشاره کرد. کسانی که اسلیو معده انجام می‌دهند از کمبود مواد معدنی و ویتامین همچون آهن، پتاسیم، ویتامین B6 B12 و ویتامین D رنج می‌برند.

این افراد حتماً باید بعد از جراحی زیر نظر پزشک ویتامین‌هایی را مصرف کند.

عفونت بعد از عمل اسلیو معده

عفونت بعد از عمل اسلیو معده

عفونت از دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌باشد که اگر این جراحی توسط تیم جراحی انجام شود، اتفاقی رخ نمی‌دهد. به هر حال مکان‌هایی که برای انجام این عمل برش داده شده ممکن است دچار عفونت شود.

باز هم می‌گوییم اگر این عمل جراحی توسط تیم جراحی انجام شود، اتفاقی رخ نمی‌دهد.

مشکلات صفراوی بعد از عمل اسلیو معده

مشکلات صفراوی بعد از عمل اسلیو معده

از دیگر عوارض عمل اسلیو معده می‌توان به مشکلات مرتبط به کیسه صفرا که معمولاً ناشی از سنگ‌های صفراوی است، اشاره کرد. این عارضه به دلیل کاهش وزن سریع ایجاد می‌شود که بیشتر نیاز به برداشتن کیسه صفرا می‌شود.

پنومونی یا سایر مشکلات تنفسی بعد از عمل اسلیو معده

پنومونی یا سایر مشکلات تنفسی بعد از عمل اسلیو معده

از دیگر عارضه‌های اسلیو معده می‌توان به پنومونی یا سایر مشکلات تنفسی اشاره کرد. پنومونی نوعی عفونت است که سبب التهاب کیسه‌های هوا در یک یا هر دو ریه می‌شود که این امر موجب می‌شود فرد توانایی کافی برای تنفس پس از عمل را نداشته باشد.

کم آبی یا عدم تعادل نمکهای بدن بعد از عمل اسلیو معده

کم آبی یا عدم تعادل نمک‌های بدن بعد از عمل اسلیو معده

یکی از عوارض عمل اسلیو این است که بدن دچار کم آبی می‌شود. این عارضه معمولاً در اثر مصرف ناکافی مایعات پیش می‌آید.

مشکلات روانی بعد از عمل اسلیو معده

مشکلات روانی بعد از عمل اسلیو معده

مشکلات روانی یکی دیگر از عوارض اسلیو است که این مشکلات می‌توانند شامل افسردگی، اختلال سازگاری، مشکلات در روابط عاطفی و به ندرت خودکشی باشد.

برای مثال همین افسردگی بعد از عمل اسلیو معده می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها تغییر در رژیم غذایی می‌باشد. زیرا بعد از اسلیو معده فرد نمی‌تواند مثل سابق غذا بخورد و رفته رفته فرد دچار افسردگی می‌شود.

آبسه شکمی بعد از عمل اسلیو معده

آبسه شکمی بعد از عمل اسلیو معده

آبسه شکمی از عوارض اسلیو معده می‌باشد. اگر مراحل عمل اسلیو معده به‌خوبی انجام نشود ممکن است آبسه شکمی ایجاد شود. آبسه شکمی به پدیده‌ای گفته می‌شود که مجموعه‌ای از چرک‌های موضعی در یک ناحیه از شکم معمولاً زیر دیافراگم در سمت چپ جمع شده باشد.

این عارضه با استفراغ، تب و ضربان قلب سریع همراه است. آبسه شکمی با سی تی اسکن قابل تشخیص است و پزشک پس از تشخیص آبسه را تخلیه خواهد کرد.

سرگیجه بعد از عمل اسلیو معده

سرگیجه بعد از عمل اسلیو معده

سرگیجه یکی از شایع‌ترین عوارض عمل اسلیو معده است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل سرگیجه بعد از عمل اسلیو معده می‌توان به باقی ماندن دارو‌های بیهوشی در بافت چربی، تغییر وضعیت ناگهانی از حالت خوابیده به نشسته، کم آبی بدن بعد از عمل و کاهش قند خون اشاره کرد.

درد شانه بعد از عمل اسلیو معده

درد شانه بعد از عمل اسلیو معده

درد شانه نیز می‌تواند یکی از عوارض اسلیو معده باشد که البته گذرا و موقتی است. این امر به دلیل این است که جراحی اسلیو معده با روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود و برای دیدن اندام داخلی، شکم را به کمک گاز کربنیک (دی اکسید کربن) به آرامی و با سرعت ۱ تا ۲ لیتر در دقیقه پر می‌کنند تا به فشار حداکثری ۱۳ تا ۱۵ میلیمتر جیوه برسد.

این فشار باعث کشش عضلانی شکم و دیافراگم می‌شود و فرد بعد از به هوش آمدن در ناحیه شکم و شانه‌ها احساس درد و کوفتگی می‌کند.

آزمایشات و مراقبتهای قبل از عمل اسلیو

آزمایشات و مراقبت‌های قبل از عمل اسلیو

روز عمل، آزمایشاتی به‌منظور ارزیابی کامل شرایط جسمانی تجویز می‌شود. مهم‌ترین این آزمایش‌ها و مراقبت‌های بالینی عبارت‌اند از:

 • معاینه کامل جسمانی
 • آزمایش CBC، سونوگرافی صفراوی و سایر تست‌های سنجش شرایط جسمانی
 • اطلاع‌رسانی در مورد تمام بیماری‌ها و دارو‌هایی مصرفی با پزشک
 • کنترل بیماری‌هایی مثل بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و مشکلات ریوی
 • برخی از دارو‌ها مانند آسپیرین یا رقیق‌کننده‌های خون باید مصرفشان قطع شود.
 • مشاوره تغذیه
 • برگزاری جلساتی برای آشنایی با نوع جراحی و شرایط پس از عمل
 • مشاوره با روان‌پزشک برای اطمینان از آمادگی روانی فرد برای انجام عمل اسلیو
 • منع دارویی حداقل تا ۱۰ روز قبل از عمل
 • کاندید جراحی دو هفته قبل از عمل باید از رژیم مناسبی پیروی کنند. از این رو فرد باید مصرف غذا‌های پروتئینی را بیشتر و مصرف کربوهیدرات را کاهش دهد.
 • خودداری از الکل و کشیدن سیگار زیرا استعمال دخانیات باعث تشدید شدن عوارض عمل و بهبودی دیر هنگام می‌شود.
 • آگاهی فرد مورد نظر از تمام ریسک‌ها، خطرات و عوارض جراحی
 • منع بیمار از نوشیدن و خوردن مایعات و غذا یک روز قبل از عمل

 مراحل انجام عمل اسلیو معده و مدت زمان برای انجام این عمل

مراحل انجام عمل اسلیو معده و مدت زمان برای انجام این عمل

 1. بیهوشی
 2. ایجاد چند برش بسیار کوچک در حد ۱ تا ۲ سانتیمتر در سطح شکم
 3. متسع کردن شکم جهت ورود دستگاه‌های لاپاراسکوپی
 4. وارد شدن دوربین لاپاراسکوپ جهت دید تیم جراحی و مشاهده موضع عمل
 5. وارد شدن سایر دستگاه‌های جراحی باریک و ظریف به شکم
 6. برش معده و خارج کردن آن
 7. منگنه کردن معده باقی مانده
 8. چک کردن معده از نظر نشت و خروج مواد از خط منگنه
 9. خارج کردن دستگاه‌ها و بخیه کردن جای برش‌ها
 10. تمامی این مراحل کمتر از ۲ ساعت و حدود ۴۰ تا ۷۰ دقیقه انجام می‌شود.

 مراقبت هایی لازم بعد از عمل اسلیو و جراحی های چاقی

بعد از عمل و مراقبتهای لازم دوره نقاهت و ریکاوری

بعد از عمل و مراقبت‌های لازم دوره نقاهت و ریکاوری

پس از آنکه جراحی به اتمام رسید بیمار به اتاق ریکاوری در اتاق عمل منتقل می‌شود. در این اتاق تمام علائم حیاتی بیمار چک می‌شود و پس از اینکه کاملاً هوشیار شد به بخش منتقل می‌شود.

مطالعه بیشتر:  ورزش بعد از عمل اسلیو معده

معمولاً در بیمارستان‌هایی که عمل اسلیو معده انجام می‌شود کاملاً مجهز و مدرن می‌باشند. اتاق مراقبت‌های ویژه با تجهیزات مورد نیاز برای بیماران Sleeve وجود دارد، از این رو بیمار به این اتاق منتقل شده و تحت مراقبت‌های ویژه یک شب را در بیمارستان بستری می‌شود. پس از ۱ شب بستری، بیمار مرخص شده و به خانه می‌رود.

بلافاصله بعد از رفتن به خانه دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید رعایت شوند. برای مثال بیمار باید تا ۱ ماه رژیم غذایی توصیه شده توسط جراح را رعایت کند تا سریعتر بهبودی حاصل شود. زمان بهبودی این عمل بسیار کوتاه می‌باشد زیرا این جراحی به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. شما می‌توانید بعد از یک ماه مانند قبل فعالیت‌های خود را آغاز کنید. با انجام این عمل حتی نگران جای بخیه بعد از عمل نباشید، زیرا این زخم‌ها کوچک هستند و به سرعت بهبود پیدا می‌کنند.

میزان کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده

میزان کاهش وزن پس از جراحی اسلیو معده

میزان کاهش وزن در افراد به عواملی همچون میزان اضافه وزن، وزن کنونی شما، شاخص توده بدنی، سن، جنس، میزان انجام توصیه‌های رژیم و ورزش بستگی دارد. در نتیجه همه‌ی افراد به یک میزان کم نمی‌کنند.

عواملی که به میزان کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده بستگی دارد عبارتند از:

 میزان متابولیسم پایه

 میزان متابولیسم پایه

میزان متابولیسم پایه در هر فردی متغیر است و در بعضی افراد ممکن است کمتر از یک سوم یه فرد با وزن طبیعی باشد. اما افرادی که دارای چاقی مفرط هستند متابولیسم پایه آن‌ها کمتر است.

البته ناگفته نماند که عوامل مختلفی همچون قد، توده عضلات، جنس، سن، بیماری کم کاری تیروئید، دیابت، ژنتیک بر میزان متابولیسم پایه دخیل هستند.

 وزن اولیه

 وزن اولیه

یکی دیگر از عوامل میزان کاهش وزن در عمل اسلیو معده به وزن اولیه فرد کاندید جراحی بستگی دارد. قاعدتاً میزان کاهش وزن در افرادی که اضافه وزن بیشتری دارند بیشتر از افرادی که اضافه وزنشان کمتر است.

 تحرک پس از جراحی اسلیو معده

 تحرک پس از جراحی اسلیو معده

تحرک پس از عمل اسلیو معده نیز به میزان کاهش وزن بعد از جراحی نیز بستگی دارد. پس از جراحی اسلیو معده فرد باید روزی حداقل ۴۰ دقیقه فعالیت به قصد ورزش داشته باشد تا به هدف یعنی کاهش وزن برسد.

 عامل روحی روانی

 عامل روحی روانی

بر اساس تحقیقات، افرادی که احساس استرس و اضطراب دارند کاهش وزن کمتری نسبت به افرادی که از استرس دوری می‌کنند داشتند. پس توصیه می‌کنیم بعد از جراحی اسلیو معده فرد باید خود را فقط یک بار در ماه وزن کند.

این کار به این دلیل است که استرس و ترس از عدم کاهش وزن باعث افزایش وزن نشود.

در ادامه جدول کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده را برای شما به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید روند کاهش وزن پس از این عمل را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که میزان کاهش وزن در جدول تقریبی است.

بازه زمانی میزان کاهش وزن عمل اسلیو
ماه اول حدود ۸ کیلوگرم
ماه دوم حدود ۷ کیلوگرم
ماه سوم حدود ۵ کیلوگرم
ماه چهارم حدود ۴ کیلو گرم
ماه پنجم حدود ۳ کیلو گرم
ماه ششم حدود ۲ کیلو گرم
سال اول ۵۰ تا ۷۰ درصد کل اضافه وزن
سال دوم ۸۰ درصد و یا حتی بالای ۹۰ درصد از اضافه وزن

سوال و جواب کوتاه درباره اسلیو معده

عمل اسلیو معده چیست؟

کاهش حجم معده و جراحی کاهش وزن با دسترسی به دستگاه گوارش از طریق برش در بطن شکم.

چگونه عمل اسلیو معده انجام می شود؟

جراح محتوای معده را کاهش داده و بخشی از آن را حذف می کند.

عوارض عمل اسلیو معده چیست؟

شامل درد، التهاب، عفونت، خونریزی، ترومبوز و مشکلات هضمی است.

چه مدت نیاز به نقاهت پس از عمل اسلیو معده داریم؟

حدود دو هفته.

چه مدت زمانی پس از عمل اسلیو معده می توان دوباره به کار یا مشغله برگشت؟

حدود یک تا دو هفته برای کارهای غیرفیزیکی و حدود چهار تا شش هفته برای کارهای فیزیکی سنگین.

چگونه می توانید درد پس از عمل اسلیو معده را کاهش دهید؟

با مصرف داروهای تسکین درد و توصیه پزشک.

 آیا می توانید پس از عمل اسلیو معده باردار شوید؟

بله، اما باید با پزشک خود مشورت کنید.

آیا عمل اسلیو معده بهبود رفلاکس معده ایجاد می کند؟

بله، می تواند بهبود رفلاکس معده را ایجاد کند.

آیا عمل اسلیو معده می تواند به درمان دیابت کمک کند؟

بله، می تواند به کاهش قند خون کمک کند و در نتیجه بهبود دیابت را ایجاد کند.

آیا عمل اسلیو معده بهبود روابط زناشویی را ایجاد می کند؟

بله، بهبود تصویر بدن و خود اعتم

هزینه عمل اسلیو چقدر است؟ بی‌شک یکی از متداول‌ترین سؤال‌هاست که قبل از این جراحی پرسیده می‌شود. در حقیقت نمی‌توان برای این عمل جراحی رقمی تعیین کرد زیرا بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه جراحی اسلیو معده نه تنها شامل هزینه وسایل جراحی، جراح و هزینه‌های بیمارستان، بلکه هزینه سایر متخصصان پزشکی و پرسنل پرستاری، هزینه‌های بیهوشی و تشخیص قبل از جراحی و کارهای آزمایشگاهی است.

یکی دیگر از سوالاتی که به وفور پرسیده می‌شود این است که  بیمه تکمیلی چه مقدار از هزینه‌ی این عمل را تقبل می‌کند؟ از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر در جریان هزینه‌های مرتبط با عمل اسلیو معده و بیمه تکمیلی قرار دهیم.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

هزینه جراحی اسلیو معده می‌تواند برای هر بیماری متفاوت باشد. نکته مهمی که باید بدانید این است که قیمت عمل اسلیو معده می‌تواند در هر یک از استان‌های کشور با یکدیگر متفاوت باشد. در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار می‌پردازیم.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

پرداختی به بیمارستان

جراحی در بیمارستان یا کلینیک چاقی می‌تواند روی هزینه جراحی شما تأثیر بگذارد. به دلیل اینکه کلینیک‌های خصوصی دارای تجهیزات مدرن‌تر می‌باشند، هزینه‌های بیشتری نسبت به بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند.

دستمزد جراح

همانطور که آگاه هستید، دستمزد جراحان ماهر و معروف کمی بالاتر از دیگر جراحان است.

پیچیدگی روش

هزینه اسلیو معده ممکن است برای بیمارانی که نیاز به عمل جراحی مکمل دارند، تا حدی بیشتر باشد.

از دیگر عوامل می‌توان به:

 • لحاظ کردن بیمه
 • شهر یا استانی که در آن عمل جراحی انجام می‌شود.
 • مدت بستری شدن در بیمارستان
 • معاینات و پیگیری‌های قبل و بعد از جراحی اسلیو معده
 • نوع بیهوشی

هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

در حقیقت یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده، این است که آیا بیمه هزینه این جراحی را پوشش می‌دهد یا نه.

شرکت‌های بیمه معمولاً جراحی‌هایی که با هدف زیبایی انجام شوند را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما چون جراحی چاقی جنبه درمانی دارد، معمولاً تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرد. برای انجام این کار، باید در پرونده پزشکی شما قید شده باشد که چاقی در شما ایجاد بیماری می‌کند و یا سلامتی و زندگی شما را تهدید می‌کند.

البته قابل به ذکر است که شرکت‌های بیمه با یکدیگر متفاوت هستند و ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه این جراحی را پوشش ندهند.

هزینه جراحی اسلیو معده و سایر بیمه‌ها

هزینه جراحی اسلیو معده و سایر بیمه‌ها

بیمه نیرو‌های مسلح و بیمه خدمات درمانی، معمولاً افرادی را که در بیمارستان‌های دولتی عمل می‌شوند را تحت پوشش قرار می‌دهند. بهتر است بدانید که اگر در کلینیک و یا بیمارستان‌های خصوصی عمل شوید، ممکن است برای دریافت حمایت‌های شرکت بیمه با مشکل رو به رو شوید. بنابراین لازم است که حتماً پیش از عمل از شرکت بیمه خود مشاوره بگیرید.

 بیمه تکمیلی و جراحی اسلیو معده

 بیمه تکمیلی و جراحی اسلیو معده

معمولاً بیمه‌های تکمیلی، هزینه جراحی افرادی را قبول می‌کنند که شاخص توده بدنی آن‌ها بالاتر از عدد ۴۰ باشد. چنانچه شاخص توده بدنی شما از ۴۰ کمتر باشد، همکاری بیمه نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. البته این موضوع نیز نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد و شما حتماً باید قبل از انجام جراحی با شرکت بیمه و پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

لازم به ذکر است که هر شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه تکمیلی شرایط و ضوابط خود همچون سقف تعهدات بیمه، میزان تعرفه جراحی از طرف وزارت بهداشت، درصد فرانشیز و معاینه بیمار توسط بیمه را دارد که براساس آن پرداخت خواهد شد. پس از آن بیمه طرف قرارداد شما تعیین می‌کنند که چند درصد از هزینه‌ها توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است که درصد فرانشیز توسط بیمار پرداخت خواهد شد.

تعهد بیمه تکمیلی در قبال جراحی لاغری در بیمارستان‌های خصوصی

تعهد بیمه تکمیلی در قبال جراحی لاغری در بیمارستان‌های خصوصی

بسیاری از افراد به انتخاب خودشان یا به‌خاطر امکانات بهتر بیمارستان خصوصی، ترجیح می‌دهند در این مراکز درمانی بستری شوند، از این رو یکی از سؤال‌های همیشگی آن‌ها این است که آیا هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی شامل بیمارستان‌های خصوصی هم می‌شود؟

در جواب باید بگوییم بله. البته بر اساس تعرفه وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرد. در این شرایط، بیمه‌گزار باید مدارک موردنیاز در قرارداد بیمه، مثل اصل صورتحساب بیمارستان، فهرست دارو‌ها، رسید خدمات و گواهی پزشک را به شرکت بیمه‌گر ارائه کند.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ

شرایط این بیمه برای عمل اسلیو کمی با بیمه‌های دیگر متفاوت است زیرا در کل سقف تعهدات آن چندان بالا نمی‌باشد. به همین علت تحت شرایط خاص، بخشی از هزینه عمل اسلیو معده را پرداخت می‌نماید. معمولاً، اگر بیمار شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته باشد و بتواند تأییدیه بیمه را دریافت کند؛ بیمه در مقابل تنها بخشی از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد. برای مثال، هزینه بستری و برخی از تجهیزات مورد استفاده برای جراحی را می‌توان از طریق بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ پرداخت کرد.

عمل اسلیو با بیمه تکمیلی البرز

عمل اسلیو با بیمه تکمیلی البرز

بیمه تکمیلی البرز برای پرداخت هزینه عمل اسلیو معده، شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در ابتدا باید فرد توسط پزشکی که بیمه البرز معرفی کرده است؛ معاینه شود تا بتواند تأییدیه این بیمه را بگیرد.

افراد که دارای بیماری‌های زمینه‌ای ماند دیابت نوع ۲ و فشار خون هستند و همچنین BMI بالای ۴۰ دارند؛ تحت خدمات بیمه تکمیلی البرز قرار می‌گیرند.

در صورتی که مشخص شود؛ هدف از عمل اسلیو زیبایی است، بیمه تکمیلی البرز خدمات لازم را ارائه نخواهد کرد.

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دانا

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دانا

عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی دانا همانند دیگر بیمه‌ها از شرایط و ضوابط مشابهی برخوردار است. در این بیمه نیز فرد باید توسط پزشک مورد نظر معاینه شود و همچنین باید شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته باشد. در نتیجه بیمه دانا با توجه به سقف تعهدات بیمه تکمیلی، تعداد پوشش‌ها و میزان فرانشیز مشخص می‌کند که چه مقدار از هزینه جراحی اسلیو معده توسط بیمه دانا پرداخت خواهد شد.

هزینه اسلیو معده با بیمه نیروهای مسلح

هزینه اسلیو معده با بیمه نیروهای مسلح

هزینه اسلیو معده با بیمه نیرو‌های مسلح همانند بیمه‌های دیگر تحت شرایط خاصی پرداخت خواهد شد. پزشک ابتدا باید معاینات و آزمایش‌های لازم را انجام داده و تأیید کند که هدف از جراحی اسلیو جنبه درمانی است نه زیبایی.

لازم است بدانید که برای تقبل کردن هزینه‌ها از سوی بیمه نیرو‌های مسلح، بیمار بایستی رژیم درمانی پزشک را که برای چند ماه تجویز شده است؛ به خوبی انجام دهد. در صورتی که فرد طی ۶ ماه وزن مورد نظر را کم نکند؛ مشخص می‌شود که این جراحی زیبایی بوده و هزینه‌ای از طرف بیمه پرداخت نمی‌گردد.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

شما می‌توانید برای جراحی اسلیو معده بیمارستان دولتی یا خصوصی را انتخاب نمایید. اما برای کاهش هزینه‌ها، بیمارستان‌های دولتی گزینه مناسب‌تری می‌باشند. با این حال، هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی نیز به شرایط و عوامل متعددی همچون دستمزد پزشک و دستیاران آن، هزینه تجهیزات مصرفی برای جراحی و مدت زمان بستری وابسته است که مطابق با آن‌ها معین می‌شود.

همچنین ممکن است هر بیمارستان هزینه‌های متفاوتی را به شما ارائه دهد که به دلیل نوع قرارداد بیمه با بیمارستان است. برای مثال، ممکن است قیمت اسلیو معده در تهران با توجه به امکانات و تجهیزاتش بیشتر از بیمارستان‌های دولتی در شهرستان باشد.

شناخته‌شده‌ترین بیمارستان‌های دولتی که برای بیمار عمل اسلیو معده انجام می‌دهند، عبارتند از:

بیمارستان رسول اکرم

بیمارستان میلاد

بیمارستان سینا

بیمارستان امام خمینی

بیمارستان شریعتی

بیمارستان مدرس

بیمارستان فیروزگر

بیمارستان لقمان حکیم

بیمارستان امام حسین(ع)

هدف تیم، بررسی هزینه‌ی عمل اسلیو و هزینه‌ی آن با بیمه تکمیلی بوده، امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. قبل از انجام جراحی اسلیو معده در مورد بیمارستان و پزشک خود تحقیق نمایید. بررسی موارد احتمالی به منظور رسیدن به نتایج مطلوب بسیار ضروری است.

کلام آخر

هدف این مقاله معرفی عمل اسلیو معده، بررسی مزایای عمل اسلیو معده، عوارض عمل اسلیو معده، نکات قبل عمل و. . بوده، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. به طور کلی، عمل اسلیو با هر هدفی که انجام گیرد (زیبایی یا درمانی) می‌تواند اثرات مثبتی بر جسم و روان افراد داشته باشد.

همچنین همانطور که در بالا اشاره کردیم هر کسی نمی‌تواند این عمل جراحی را انجام دهد و حتماً باید واجد برخی شرایط باشد.

در صورت گرفتن مشاوره فرم زیر را پر کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

دکتر سید مرتضی موسوی نائینی

متخصص جراحی چاقی و متابولیک

مقالات مرتبط

146 دیدگاه دربارهٔ «عمل اسلیو معده چیست؟ هر آنچه باید از جراحی اسلیو معده بدانید!!»

 1. چند روز اول جراحی اسلیو معده
  بچه ها میگن باید همیشه اب و ابمیوه بخوری و … در صورتی که معده کوچیک شده و شما حتی اگه بخوای نمیتونی که چیزِ زیادی بخوری .

 2. فرانک مشیری

  جراحی اسلیو هم سطحی هست و عمل باز نیست که.من تو مطب دکتر نمونه هایی دیدم که سه روز پیشش عمل کرده بودن و در حدی روبراه بودن که من اصلا متوجه نشدم عمل کردن.

 3. من با دکتر موسوی عمل کردم ۱۷ اسفند پارسال

  از وزن ۹۲ رسیدم به ۵۸

  همه چیز خیلی راحت میخورم مشکلی هم ندارم

  اشتهام خوبه اما خیلی زود سیر میشم

 4. عمل من خیلیییی راحت بود خدا رو شکر

  اصلا درد نداشتم در حد خیلییی کم

  فقط چند روز اول ضعف داشتم

  عوارض هم من ریزش مو گرفتم بعد از عمل که از قبل هم میدونستم چون از عوارض این عمله به چاقی ترجیح میدادم😁😁

 5. من یک سال و نیم قبل پیش دکتر عمل اسلیو معده انجام دادم و اصلنم پشیمون نیستم. اصلنم مثل این دوستانی که تعریف کردن عوارض خاصی نداشتم. بعد از یکی دو هفته هم برگشتم سر کارم. به نظرم بیشتر از هر چیزی به جراحت بستگی داره .

 6. من خواهرم عمل کرد انقده خوب شده ولی من متاسفانه هزینش ندارم وگرنه عمل میکردم خودم رژیم کتو هستم

 7. من میخام این عمل و انچام بدم ولی خیلی می ترسم.
  سوالم اینه که من ریزه خوار هستم کدام عمل برای من خوبه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 8. مادر من این عمل رو انجام داده از وزن ۱۳۰ به ۶۰ رسیده. خداروشکر عوارض زیادی هم نداشتن. فقط ریزش مو بود که بعد از خوردن قرص هایی که دکتر دادن ریزش موهاش قطع شده.

 9. بی ام ای من بالای ۳۰ هستش و هر چی هم رژیم میگیرم کم نمی کنم؟ یا خیلی زود به زود استپ میکنم.
  به نظرتون این عمل رو من جواب میده؟

 10. سلام من ۱۰ماهه عمل کردم وزن اولیه م ۹۲ و قدم ۱۵۷بود تا ماه هفتم ۲۶کیلو کم کردم بعد اون استپ وزنی پیدا کردم
  تمام دستورهای دکتر رو هم طبق برنامه رعایت کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. تو عمل اسلیو وبای پس هرچقدروزنتون بالاترباشه بیشتر کم میکنین ولی درکل این عمل یه شوک به بدنه وکمک میکنه سریع وزن کم شه اما باید تاآخر عمر رژیم داشته باشی مخصوصا کسی که استعدادچاقی داره من خودم یک سال وسه ماهه عمل کردم ۴۵کیلوکم کردم ولی مجددا سه کیلو اضافه کردم متاااااااسفانه

 12. من پارسال میخواستم عمل کنم اطرافیان ترسوندن منصرف شدم رژیم هم گرفتم نشد از ۸۰ کیلو پایین نمیاد انشالله سال آینده شرایط فراهم بشه حتما عمل میکنم

 13. من ۳ساله عمل کردم خداروشکر عالیه تردید نکنید دوستان دکتر کارش عالیه. باورتون نمیشه قبلا چند کیلو بودم و الان…

 14. فاطمه میر حسینی

  باعرض سلام وارادت خداوند آقای دکترراعمرطولانی وباعزت بهشون عنایت کند من دوسال ونیمه عمل ساسی بای پس انجام دادم واقعا انگارعمردوباره گرفتم ۱۲۰ کیلوبودم چهل کیلو کم کردم شب وروز برایشن دعا میکنم واقعا دیابت که به حداعلا رسیده بود ازپاوکمردردهم که دیگه نمیخوام بگم براتون الان دارم پسرموتشویق میکنم بفرستم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🎉🎉🎉

 15. بازتاب: آرش

  1. ورزش بعد از جراحی های چاقی از اهمیت ویژه ای برخورداراست.بعد از جراحی به سرعت شروع به کاهش وزن میکنید که این کاهش وزن از بافت چربی و عضلانی همزمان رخ خواهد داد.بافت عضلانی بدن ما مرکز سوخت وساز بدن ماست. با از دست دادن بافت عضلانی کم کم متابولیسم بدن مانیز کاهش میابد واستپ وزنی رخ خواهد داد.
   ما به بافت عضلانی بدن نیاز داریم وباید بدن را به سمتی سوق دهیم که بافت عضلانی واحفظ کند و بافت چربی را بسوزان.
   برای اینکه کاهش وزن فقط از بافت چربی باشد باید حتما ورز ش را در برنامه زندگی خود مخصوصا ۶ ماه اول که سرعت کاهش وزن بالاست داشته باشیم ومصرف پروتئین را جدی بگیریم.
   ورزش همچنین کمک میکند تا افسردگی استرس اضطراب که معمولا به دلیل سرخوردگی ها در افراد چاق ایجاد شده بهبود یابد واز ایجاد آن جلوگیری کند ودوران ریکاوری و بهبود بعد از عمل را کوتاهترکند.

 16. سلام ببخشید من پوست شکمم بعد از زایمان شل شده وافتادگی پیدا کرده آقای دکتر عمل انجام میده

 17. سلام وقت به خیر دکتر مادر من ۶۸ سالشونه وزن ۱۱۵ با قد ۱۶۰ میخواستم بدونم برای عمل اسلیو معده مشکلی ندارن و اگر بخوایم وقت مشاوره بگیریم چطور میتونیم پدرم بازنشسته آموزش و پرورش ن و بیمه تکمیلی هم دارن . لطفا راهنمایی بفرمایید

 18. درصد میزان کاهش وزن در ۶ ماه اول پس از انجام جراحی رخ میدهد.
  سرعت کاهش وزن در زمان انجام جراحی حداکثر است و به مرور با فاصله گرفتن از تایم عمل از سرعت آن کاسته میشود.
  درروزهای اولیه ی انجام جراحی سعی کنید بیشترین استفاده را از این تایم داشته باشید.
  مصرف آب و ورزش بعد از انجام این جراحی در بالابردن متابولیسم وافزایش سرعت کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد.

 19. چرا بایدفقط ادمای پولدار بتونن عمل کنن مگه ما دوست نداشتیم پولدار بشیم خدا نخواست

  1. عمل زمانی انجام میشه که سلامتی شما خدای نکرده به خطر افتاده باشه. در این صورت هم بیمه ها هزینه عمل را میدهند. نیاز به پولداری نیست

 20. سلام اقای دکتر نائینی خسته نباشید بنده ی خانم ۳۹ ساله هستم میخواستم مشاوره بگیرم برای عمل کوچک کردن معده واینکه هزینش چقدر میشه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

 21. جناب دکتر موسوی عزیز من تنها بیماران بسیار چاقی که خیلی وزن کم کردن با عمل اسلیو ففط در پیج شما میبینم در پیج پزشکان دیگه شخص با اسلیو اینقدر وزن کم نکرده ….زنده و پاینده باشید دکتر پنجه طلا🙏🙏🙏

 22. سلام آقای دکتر، ممنون میشم که در مورد عمل اسلیو بگین خطر ناکه یا نه….اینایی که میگن میرن عمل لاغری میکنن فوت میکنن.. اینا چیه…این عمل خطری ام داره؟؟؟

 23. من عمل اسلیو انجام دادم و بعد از ۴ ماه حدود ۱۷ کیلو کم گردم. میخواستم ببینم اگر بعد از یکسال به وزن ایده الم نرسم میتونم عمل ساسی انجام بدم و مرکب از اسلیو و بای پس هستش؟

 24. خیلی از بیماران سؤال می کنند که مثلا چرا فلان بیمار که با من همزمان عمل شده کاهش وزن بالاتری نسبت به من دارد، و یا اینکه بیمار ایکس در پیج شما در مدت یک ماه ٣٠ کیلو کاهش وزن داشته و من نمیخواهم بیشتر از ٢٠ کیلو کاهش وزن داشته باشم.
  پاسخ این است که افراد با توجه به میزان اضافه وزن کاهش وزن دارند،وهرچه میزان اضافه وزن زمان جراحی بالاتر باشد،به همان میزان سرعت کاهش وزن نیز بیشتر است.
  برای اینکه بهتر متوجه شوید باید ابتدا میزان اضافه وزن خود را محاسبه کنید.
  اگر مثلا قد شما ١۵٠ سانتی متر، و وزن شما ١٠٠ کیلوگرم است ،شما حدود ۵٠ کیلوگرم اضافه وزن دارید، که باید تا ۶ ماه پس از انجام جراحی حدود ٧٠ درصد این ۵٠ کیلو اضافه وزن کاسته شده باشد.یعنی حدود٣۵ کیلوگرم، از کل اضافه وزن ،ولی شخصی که با همین قد فقط ٢٠ کیلو اضافه وزن دارد ،بعد از ۶ ماه ٧٠ درصد این ٢٠ کیلوگرم که معدل ١۴ کیلوگرم است کاهش دارد.
  مسائل دیگه نظیر جنسیت،رژیم غذایی،ومیزان فعالیت افراد نیز در میزان این کاهش وزن دخیل است.

 25. دکتر نازنین و مهربون .ما همیشه دعا گوی محبتتون هستیم .کارتون فوق‌العاده بود خداوند سلامتی و طول عمر بهتون عطا کند🌺🌹🌺🌹

 26. سلام. من BMI 38 دارم و سنم هم ۶۰ سال هست. حجم غذام خیلی کمه. کم‌کاری تیرویید دارم. افزایش وزنم هم بعد از زایمان‌های بوده، چه نوع عملی رو پیشنهاد میکنید

 27. من ۲۵ روزه عمل بای پس انجام دارم یبوست مزمن دارم خیلی عذاب میکشم پشیمونم از عملم خواهش میکنم اگه کسی تجربشو داره کمکم کنه

 28. سلام دکتر اگر بی ام آی،من ۴۰ یا۳۹باشه،ومن بخام قبل از عمل وزرشهای قدرتی وهوازی انجام بدم قطعا وزنم پایین میاد وبی ام آی منم پایین میاد وبه زیر۴۰ میرسه ودیگه بیمه هزینه ای بابت عمل بهم نمیده درسته؟؟؟میشه در این زمینه راهنمایی کنید؟سپاس

 29. سلام.من با اینکه پیش شما عمل نکردم ولی خیلی از مشکلات بعداز عمل رو با گوش دادن به صحبت هاتون برطرف شد.خیلی از مشکلات رو فکر میکردم فقط برای من به وجود اومد بعد دیدم که نه یه چیز طبیعیه بعداز عمل

 30. سایه اکبری

  اصلا کاش آدم همچین معضلی نداشت،همین الانم شروع کنین تا عید میشه لاغر شد،اما چه میکرد حالا که شده، خداروشکر که درمان شدنی و حل شدنیه آدم باید خودش بخواد منم خواستم و الان کلی وزن کم کردم و دوره کم کردن سایزم شروع کردم هر کی خواست میتونم راهنماییش کنم که تا تابستون خیلی راحت لاغر بشه🥰

 31. جمال نجفی

  بهترین پزشک با فاصله زیاد از دیگران 🌷👏🏼🌷👏🏼🌷
  جای تشکر دارد که بدون حاشیه ادا و اصول ها و شلوغ بازی هایی که دیگر پزشکان برای جراحی از خود ابداع می کنند مراجعین تان را بعد از عمل هر زمان از شبانه روز فالوآپ کرده و مراقبید 🧿🧿🙏🏽👌🏼 خدا بار و یاورتون ان شاالله

 32. سلام من ۷۹ کیلو هستم با قد ۱۵۹ سانت
  انسولین بدنم ۴۸ هست با فند ناشتا ۱۲۰
  دیابت بارداری داشتم که اون روم مونده
  میخواستم ببینم هزینه عمل اسلیو برا من چقدر هست؟

 33. سلام اقای دکتر من یک خانومه مجرد هستم تحت سرپرستی مادرم بادفترچه خدمات درمانی ارتش،بافشارخون بالا وبی ام ای بالای ۴۰ به خاطره هزینش نتونستم عمل کنم تاحالا قلبم پاهام دارن ازکار میوفتن میشه راهنمایی کنید چه جوری میتونم نمیخوام توبیمارستان دولتی بمیرم توروخدا جواب بدین هزینش چقدر میشه بادفترچه ارتش

 34. شبنم نادری

  الهی که همیشه بدرخشید دکتر عزیز من تقریبا ۳ سال پیش دخترم رو ایشون عمل کردند و بسیار راضی هستم و خداروشکر هیچ عارضه ای نداشتند الهی که خداوند پشت و پناهتون باشه پزشک حاذق و خدا دوست.

 35. شمادکترپنجه طلایی هستیدمن تقریبا۱سال ونیمه اسلیوکردم پیش شماوخیلی راضی ام وتقریبا۴۵کیلوکم کردم ولاغرشدم وبه وزن ایده آل رسیدم خیلی وقته،عمل هم سختی های خودشوداره واراده ی قوی میخواداین عمل وحمایت خانواده وپشتکارخودآدم

 36. ممنون دکتر بهترین هستید من که خیلی راضی هستم ۵ ماه عمل کردم ۳۰ کیلو کم کردم ورسیدم به وزن ایده ال 🙏🏼🌺🌺🌺

 37. دکتر ببخشید چقدر احتمال مرگ در این عمل هستش من خواهر دوستم قبل از عید پیش یه دکتر تو بیمارستان مهراد عمل اسلیو کرد و متاسفانه از اتاق عمل اومد بیرون ولی به فردا شبش نکشید که تو بیمارستان به خاطر خونریزی زیاد فوت کرد

  1. ریسک این جراحی مثل سایر جراحی های لاپاروسکوپی یک دهم درصد البته اگر دکتر از تجربه کافی برخوردار باشه بیمارستان و تجهیزات اتاق عمل استاندارد باشه باید دید بعضی از افراد که بی ام ای بالاتراز ۵٠دارن بیهوشی براشون ریسک بیشتری داره ویا افراد سیگار ی ویا افرادی که مشروبات و قلیان در هفته قبل عمل مصرف کردن

 38. دکتر من خیلی دوست دارم عمل اسلیو‌ کنم اما سخت میترسم
  چون یکی از دوستان که عمل اسلیو کرده تمام چاقی و چربی بدنش ریخته توی پاهاش.
  به‌صورت خیلی وحشتناکی دچار شده بالاتنه لاغر و پاهای چاق و پر از سلولیت

 39. سلام آقای دکتر
  برای برادرم که میخواد عمل کنه و نمیتونه قلیون ترک کنه
  چقد بعد از عمل میشه از دخانیات استفاده کرد؟

 40. سلام آقای دکتر
  یه سؤال دارم ممنون میشم جواب بدید
  من ۱۵ ماهه عمل کردم الان ۶۰ کیلو هستم اما هنوز شکم دارم یعنی شکمم تخت نیست چرا ؟؟؟

 41. مرسی اقای دکتر
  معنای زندگی دوباره رو فهمیدم، چقدر دوره ی بدی بود وقتی چاق بودم، نه میشد هیچ لباسی پوشید نه میشد دوید نه میشد راحت خابید والا بخدا که حتی راحت هم غذا نمیشد خورد چون همش تو رژیمای بی اثر بودم.
  حتی ۵گرم هم کم نمیکردم. اضافه وزنم با توجه به قدم ۲۳،۲۴ کیلو بود ولی بی ام آیم ۳۵بود که خدارو شکر به کمک دکتر توی ۴ماه ۲۰کیلوش رفت، هر کس توقعش از جراحی یه وزنیه، منم مشکلم اضافه ی وزنم بود و کاری ندارم در چند ماه چقدر کم کنم فقط میدونم وزن نرمالم به ۵۴ میرسه و من که بعد از زایمان دیگه نتونستم رنگ عادیه زندگی رو ببینم دوباره برگشتم به زندگی قبلم و همش دعای گوی دکتر عزیز هستم
  اینکه معدم بهم اجازه نمیده غذای زیاد بخورم خییییلیییییی عالیه و واقعا میگم به جز اضافه وزنم، مشکلای دیگه ی بدنمم نابود شدن. چقدر دعای خیر پشتتونه دکتر موسوی، واقعا خوش به سعادتتون.
  از کادر هماهنگ کننده و بقیه ی همکاران در بخش های دیگه که بهمون کمک کردن و مراحل قبل از عمل رو پیش بردن هم تشکر میکنم

 42. من هم میخوام اگه بشه عمل کنم اما از بعدش خیلی میترسم که سرگیجه و این جور چیزا نگیرم کسایی که عمل کردن و این تجربه رو دارن میشه اطلاعات بدن ممنون

 43. منم فردا قراره عمل بشم ولی خیلی استرس دارم تنها دلخوشیم لباس های خوشگلی که قراره بعدش بپوشمه

 44. آقای دکتر چه فایده اگه عمل کنیم بعد از دوسال دوباره چاق میشم یعنی شنیدم دیگه نمیدونم چقد صحت داره لطفا راهنمایی بفرماید

 45. سلام من ۵۵ سالم هست مشکل دفع پروتیین دارم وزنم هم خیلی بالاست نسبت به قدم فشار خونی هم هستم می تونم عمل کنم؟

 46. سلام من دوسال پیش عمل کردم خیلی خیلی راضیم خدا خیرتون بده 😍جای بخیه ها هم خیلی کم میمونه بعضی مواقع میخوام به کسی نشون بدم دنبالشون میگردم 😁😁

  1. ماه اول ۱۰% وزن اولیه کم میشه اگر فردی ۱۰۰ کیلو باشه ماه اول میشه ۹۰ کیلو
   ماه دوم به بعد ۵% کاهش وزن دارین هرماه
   ۶ماه اول بیشترین کاهش وزن هست(دوره طلایی کاهش وزن ۳۰% اضافه وزن کم میشه)
   ممکنه کاهش ۱۰% وزن اولیه رو دوهفته اول عمل کم کنین و دوهفته بعد استپ باشین
   ممکنه کاهش ۱۰% وزن اولیه رو هفته اول و هفته سوم و چهارم داشته باشین و هفته دوم استپ باشین
   ممکنه کاهش ۱۰% وزن اولیه رو سه هفته اول داشته باشین و هفته چهارم استپ بشین

 47. اندام زیبا و وزن مناسب آرزوی خیلیاست‌
  و اینکه هزاران نفر رو به آرزوی دیرینشون برسونی خیییییلی حرفه 💖
  خداوند بهشون سلامتی و طول ‌عمر عطا کنه انشاالله
  و همچنان پر قدرت بتونن به کارشون ادامه بدن💚💚💚💚💚💚💚💚💥

 48. بازتاب: خونه سازها

 49. سلام
  چهار مرداد عمل کردم …
  یازده کیلو کم کردم …
  جای بخیه ها بسیار ریز تمیز و همسطح پوست شدند اصلا گوشت اضافه نداره …
  مهارت دکتر درعمل بی مثاله…
  دکتر کمی خسته هستند اما این از مهارتش کم‌نمیکنه …
  پشتبانی مدام آنلاین و جوابگوی پرسش ها وسوالات کسایی که عمل کردن هستند جای تشکر داره.
  هر عملی یه نگرانی و سختی داره که این عمل به تجربه من از عمل سزارین راحت تره …
  زیرا بخیه ها بسیار جزئی تر هستند …
  بیمار بعد به هوش اومدن راه میره.حالش خوبه …
  تهوع و این مسائل همه ناشی از فکر اشتباهه …
  من روز چهارم بعد عمل رفتم پاساژ خرید حتی بخیه هامم نکشیده بودم …
  فقط باید تو انتخاب دکتر بهترین انتخاب کنید که دکتر موسوی مهارتشون مثال زدنیه

 50. خیلیا میگن بعد از دوسال برمیگرده چطور ممکنه؟
  و اینکه خیلی ضرر داره و تا اخر عمر باید قرصهای مکمل و ویتامین خورد نفهمیدیم خوبه یا بد؟

  1. عمل که معجزه نیست بعد از عمل باید رژیم غذایی سالم و ورزش داشته باشید جذب کالری تو بدنتون ک قطع نمیشه
   زیاد بخورید یا چیزای پرکالری برگشت وزن خواهید داشت
   اون دسته دوستانی ک برگشت دارند تا جایی ک میتونن میخورن وگرنه وزنی اضافه نمیکردن

 51. دقیقا یک سال از درست ترین تصمیم زندگیم میگذره😍🥺 پارسال ۷ شهریور با ۸۶ کیلو عمل کردم و الان ۵۷ کیلو هستم😍 صورتم اصلا نریخته حالتتهوع رو تا به امروز حتی حس نکردم درصورتی که اطرافیانم خیلی ها عمل کردن و شنیدن ناراضین و اونجور که باید لاغر نشدن و حتی بعد از گذشت سالها با خوردن غذا حالت تهوع میگیرن. نظر من اینه تو این عمل ها دکتر خیلی خیلی موثر و مهمه. از دکتر موسوی عزیز کمال تشکر و دارم بخاطر این حس قشنگی که بهم هدیه داد🥰🥰🥰 امیدوارم دست به خاک بزنه طلا بشه❤️❤️

 52. من امروز جای شما خالی یک بشقاب قرمه سبزی خوردم قبلا خوردن با استرس بود ودر اخر سیر هم نمی شدم 😁😁😁😁

 53. شما با عمل اسلیو هر مقدار اراده کنید وزن کم می کنید و می تونید ثابت نگه دارید من در عرض چند سال وزن کم کردم ولی اضافه وزن نداشتم با اینکه شرایط ورزش کردن را نیز نداشتم من یک عمر مدیون دکتر هستم اعتماد به نفسی که پیدا کردم نگفتنی است❤️

  1. bmi قدتون مهمه
   زیر ۳۰ رو اصولا هیچ دکتری عمل نمیکنه
   بستگی به وزنتون داره،بی ام ای خودتونو حساب کنید،بالای ٣٢ یا ٣٣ عمل میشه

 54. من ۳ساله پیش دکتر عمل کردم از وزن ۱۶۰کیلو اومدم ۶۷
  خیلی هم راصی هستم واقعا زندگیم تغییرکرده
  خیلی حس خوبی هست
  یه کم پوستم شل شده ولی واسم مهم نیست
  لاغرشدن خیلی بهتره

 55. درود دکتر عزیز من پس از عمل همراه با کم کردن وزن فشار خون بالایی داشتم که درمان شد من سلامتیم را مدیون دکتر هستم برقرار باشید❤️

 56. سلام آقای دکتر من بی ام آیم ۲۸ هست ولی افسردگی مفرط ناشی از اضافه وزن دارم و دکتر روانشناسم هم میتونه نامه بده بهتون. میتونم پیش شما عمل کنم ؟

 57. خوش به حالمون که دکتر پنجه طلایی مثل دکتر موسوی داریم، منم ۱۲ مهر میشه دو سال که عمل کردم، به وزن و اندام ایده آلم هم رسیدم، و خدا رو شکر نازه دارم طعم زندگی سالم رو می چشم.

 58. باسلام آقای دکتر لطفاً راهنماییم کنیید بنده چهارساله عمل کردم. چهل کیلو وزن کم کردم ولی ده کیلوش برگشته و اشتهام به شدت زیاده و همینجوری دارم چاق میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

 59. زمانی که من جراحی کردم بعدش کرونا اومد نه باشگاه تونستم برم نه استخر به وزن ایده آل رسیم فقط فقط توصیه های بعد عمل کاملا رعایت کردم دکتر جان بازم مرسی 🌹🌹🌹

 60. من ۵۰ روز عمل کردم ، یکماه اول ۱۳ کیلو کم کردم ، الان ۲۰ روز یک گرم هم کم نکردم ، نه وزن نه سایز، کسب تجربه داره؟؟

 61. من افتخار میکنم که بهترین دکتر پنجه طلا، دوباره به من زندگی بخشیدن
  وقتی واقعا از زندگی نامید شده بودم بادستای پنجه طلا دوباره متولد شدم👏👏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 62. روزتون مبارک آقای دکتر و کسانی که خیلی چاق هستن هزینه عملشون با بیمه درمانی کمتر میشه یا نه میشه یک راهنمایی بکنید بدونیم

 63. الان بعد ۶ ماه شدخ ۹۸ تو ی ساال ک دیگه چیزی ازش باقی نمیمونه ؟ نمیشه ب وزن دلخوا ک رسید کنترل کرد ک دیگه وزن کم نشه ؟؟ یا دیگه نمیشه جلو وزن کم کردن و گرف

  1. تا ۶ ماه سرعت کاهش وزن بالاست ولی بعد از اون سرعت کاهش وزن کم میشه وتا سر سال به صفر میرسه اگر فرد زودتراز یک سال به وزن مطلوب برید میتوانید با ریزه خواری خوراکی های پرکالری سرعت کاهش وزن را صفر کند

  1. ما میتوانیم برای درمان بعضی از بیماری ها مثل کبدچرب دیابت و فشار خون از خاصیت متابولیک این جراحی درافرادی که حداقل ٢٠ کیلواضافه وزن دارند استفاده کنیم ومحاسبه این میزان به قد وبالاترین وزنی که فرد بدون رژیم تابحال داشته محاسبه میشود درضمن بعضی از افراده دلیل حجیم خوار بودن وداشتن حجم معده ی خیلی بزرگ‌تر از استاندارد برای رژیم مجبور به تحمل گرسنگی و فشار عصبی زیاد هستند وهمچنین بعضی از بیماری ها مثل دیسک ارتروزو سایرمعلولیت هااجازه فعالیت به فرد نمیدهد

 64. یه سالو نیمه بای پس کردم فقد بیستو هشت کیلو کم کردم بدون ورزش, اما بقیه رو دیدم بیشتر کم کردن با شرایط من دلیلش چیه؟

 65. سلام. من BMI 38 دارم و سنم هم ۶۰ سال هست. حجم غذام خیلی کمه. کم‌کاری تیرویید دارم. افزایش وزنم هم بعد از زایمان‌های بوده، چه نوع عملی رو پیشنهاد میکنید

  1. بستگی به مدت زمانی که دیابت دارید و میزان اضافه وزن نوع داروهایی که مصرف میکنید داره اگر دیابت نوع دو دارید که چندین سال ازش گذشته بهتره ساسی بایپس شید

  1. اسلیو مزایای دیگه ای هم داره
   ✓ کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلب و عروق
   ✓ بهبود نحوه تنفس در بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب
   ✓ کاهش احتمال سکته مغزی و قلبی
   ✓ کاهش درد مفاصل
   ✓ بهبود هیرسوتیسم و سندروم تخمدان پلی کیستیک در زنان
   ✓ کاهش علائم بی‌اختیاری ادرار
   ✓ کاهش بروز سرطان و مرگ و میر ناشی از آن

 66. خورشت ها…نوشیدنی های گازدار….پیتزا…ساندویچ…من هنوز بعد از ۶ ماه با خوردن اینا اذیت میشم ولی اصلا هم ناراحت نیستم

 67. سلام من اسلیو شدم خیلی رعایت می کنم ولی بازم شب ها موقع خواب. اسید میاد تو گلو باعث می شه از خواب بگردم

  1. با سلام داروهایی مثل:
   ناپروکسن، ادویل، سلکسیب و بروفن هم قبل از عمل مجاز نیستن و توصیه میشه ۲ هفته قبل از عمل قطع‌شون کنین.

  1. البته یکی از دلایل مهم درمان دیابت در کنار کاهش وزن خاصیت متابولیک جراحی های چاقی أست که در اعمال بایپس خاصیت متابولیک جراحی برای درمان دیابت بیشتر أست در برخی موارد ممکن أست با توجه به شرایط بیمار و شدت بیماری جراح تشخیص دهد برای درمان دیابت نیاز به انجام جراحی ساسی بایپس أست
   چه بیماری جز دیابت می‌تونه برای فردی که اضافه وزن داره تهدیدکننده باشه؟

   ناگفته نمونه که اثر اضافه وزن بر روی بروز بیماری‌های قلبی، کلسترول بالا، پرفشاری خون و … رو نه می‌شه و نه می‌تونیم که نادیده بگیریم.

   پس چی بهتر از این که با یه روش مناسب، مثل عمل اسلیو معده و به دست آوردن وزن ایده‌آلمون، یه تیر و چند نشون بزنیم و از پس همه این بیماری‌ها به راحتی بر بیایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

/** * Use the following code in your theme template files to display breadcrumbs: */